У Луганську створюють наноматеріали, що не мають аналогів у світі

  Технології для суперкомп`ютерів майбутнього розробляють у звичайному підвалі в Луганську. Науковці за допомогою ультразвуку навчилися створювати наноматеріали для квантових обчислювальних машин, які використовуватимуться щонайменше за 10-20 років. Винаходи, аналогів яким немає в світі, стверджують луганські вчені, роблять на обладнані радянських часів. Від держави підтримки ні на копійку.

  Створенням наноматеріалів та розробкою високих технологій професор Кожем`якін займається ще з радянських часів. На рахунку професора і його учнів чимало винаходів світового рівня. Його нова розробка – вирощення монокристалів за допомогою ультразвуку. Наносплави мають усі необхідні технічні якості, щоби прийти на зміну сучасній кремнієвій електроніці. Від них очікують пришвидшення роботи компьютерів у кільканадцять разів.  

  Винахід луганчан зацікавив закордонних вчених, які пробують повторити його результати. Але поки що цей процес лише на початку теоритичної частини. 

  Геннадій Кожем`якін, доктор технічних наук: "Мы продолжаем в лаборатории исследования, защищено 2 диссертации.  До сих пор никто не может получить ультразвуком такие однородные материалы, там слишком много ноу-хау".

  Професора не раз кликали працювати найкращі лабораторії світу. Допоки ж запрошенням скористалися лише його учні. А Геннадій Кожем`якін зароблене за винаходи для закордонних компаній інвестує у вітчизняну науку. І продовжує працювати у підвальному приміщенні. Наполегливість вченого врешті помітили і у рідному Луганську. В університеті створили кафедру нанотехнологій.

  Юрій Осенін, проректор з наукової частини СНУ ім. Даля: "Пока это только начало. Сейчас идёт состязание между научными центрами США, Франции, другими странами, даже Россией. Теперь есть и в Украине. Только благодаря инициативе эти работы получили развитие".

  Професор Кожем`якін впевнений - винайдені ним технології врешті знайдуть своє застосування. А якщо в Україні зволікатимуть - паузою у запровадженні скористаються за кордоном.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганськ, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.94Мб)

  Попередній матеріал
  У Латвії порахували збитки від радянської окупації
  Наступний матеріал
  Янукович вважає малоймовірним створення коаліції з БЮТ
  Теги:
  Loading...