Металургія
Металургія pixabay.com

"Токсичні для економіки": голова "Укрметалургпром" прокоментував зміни до Податкового кодексу

  Читайте по-русски
  У разі прийняття змін до Податкового кодексу, передбачених законопроєктом №1210, частка рентних платежів по відношенню до комерційного прибутку металургійних підприємств України істотно перевищить аналогічний показник в інших країнах

  Зміни до Податкового кодексу мають вноситися після ретельного аналізу їхніх наслідків для української економіки. Таку думку висловив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков після наради в ГФС, присвяченої питанню зміни ставок рентних платежів, повідомляє "Мінпром"

  Він прокоментував положення законопроєкту №1210, внесеного до Верховної Ради. О. Каленков зазначив, що в документ включили норми, які є токсичними для української економіки.

  "Проти цього законопроєкту вже виступили Європейська бізнес-асоціація, Американська торгова палата, Федерація роботодавців України, Український союз промисловців і підприємців та багато інших. І основна причина цього полягає в тому, що все робиться похапцем. І в документі прописані норми, які при детальній дискусії туди би просто не ввійшли. Тому ми просимо, перш за все, дати час для того, щоб нас почули. Набагато легше витратити час зараз, подивитися на економічні моделі, сценарії розвитку і побачити, до чого то приведе, ніж потім дочекатися неминучого погіршення ситуації", – цитує експерта "Мінпром".

  Пан Каленков упевненість, зазначає видання, що нова модель рентних платежів на всі види корисних копалин має бути вироблена в процесі великої податкової реформи, анонсованої прем'єр-міністром. Ця реформа повинна початися навесні наступного року.

  "Тому ми пропонуємо навесні повернутися до цього питання і по-новому прописати багато статей, що стосуються не тільки ренти щодо залізорудної сировини, але і рентних платежів на всі корисні копалини. І зробити це настільки якісно, ​​щоб система потім встояла на багато років вперед", – сказав президент "Укрметаллургпрому".

  При цьому Каленков зазначив: під час наради в ГФС сторони домовилися про те, що пропоновані законопроєктом №1210 норми в разі їх прийняття повинні вводитися не з моменту підписання закону, а як мінімум із 1 січня 2020 року.

  Президент "Укрметаллургпрома" також повідомив, зазначає видання, що представники вітчизняного гірничо-металургійного комплексу на нараді погодилися із підвищенням ставки рентних платежів з 8% до 10%, як запропоновано в законопроекті №1210, але виступили проти зміни бази оподаткування.

  "Міняти зараз базу оподаткування з урахуванням того, що навесні ми до цього повернемося – неефективно, неправильно, шкодить галузі і всій українській економіці", – упевнений він.

  Як відомо, законопроєкт №1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%. Також пропонується в якості бази для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т. ч. концентрату, агломерату, окатишів) зі вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.

  Як пише "Мінпром" із посиланням на оцінку консалтингового агентства PricewaterhouseCoopers, у разі прийняття змін до Податкового кодексу, передбачених законопроєктом №1210, частка рентних платежів по відношенню до комерційного прибутку металургійних підприємств України істотно перевищить аналогічний показник в інших країнах. Так, частка ренти по відношенню до прибутку в Австралії, Бразилії, Канаді, Казахстані, Індії, ПАР коливається в діапазоні від 8,4% до 12,7%, в Росії – всього 2,5%. В Україні, в разі впровадження запропонованих змін до Податкового кодексу, вона досягне 22%.

  Попередній матеріал
  На Вінниччині знайшли і повернули бабусі 11-річну дівчинку – чому школярка пішла з дому
  Наступний матеріал
  Підпал будинку Гонтаревої: на території згарища поліція знайшла світлошумову запалювальну ракету – подробиці
  Теги:
  Loading...