Кішка
Кішка Shutterstock

Тарифи на опалення затверджуватиме місцева влада – як це працюватиме

  Читайте по-русски
  Тарифи визначатимуть загалом 28 підприємств

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), передала регулювання на місцевий рівень, а саме 28 підприємствам у сфері виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Про це повідомляє пресслужба НКРЕКП.

  Постанова "Про затвердження змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання НКРЕКП прийняла на засіданні 7 липня. Рішення було прийнято "на виконання ініціатив уряду і підтримуючи відповідні позиції Мінрегіону, місцевих органів влади, асоціацій та громадських організацій щодо децентралізації влади".

  Так, на місцевий рівень передається держрегулювання 28 госпсуб'єктів, які здійснюють діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії. Тепер встановлювати тарифи і затверджувати плани розвитку для таких ліцензіатів будуть місцеві органи влади.

  Глава НКРЕКП Валерій Тарасюк зазначив: "Регулятор буде здійснювати методичну роботу і методологічну допомогу з питань держрегулювання підприємств теплопостачання, регулювання яких буде здійснюватися на місцевому рівні і продовжувати нормативно-правове забезпечення їх діяльності".

  Нагааємо, із травня 2018 року біля НКРЕКП відсутні повноваження щодо встановлення тарифів на послугу з постачання теплової енергії, при цьому місцевій владі ці повноваження не передані. В кінці квітня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг". Він покликаний виправити цю колізію.

  Як повідомляв 5.UA, киянам дозволили платити за опалення авансом.

  Попередній матеріал
  Банкова усвідомлено цькує захисників України – заява "ЄС" про судилище у справі "Кузня на Рибальському"
  Наступний матеріал
  Ураган "Ельза" у Флориді забрав життя однієї людини, ще кілька осіб травмовані
  Loading...

  Кличко повідомив, коли в Києві почнуть відключати опалення

  У Києві вирішили продовжити опалювальний сезон

  Киянам цього місяця доведеться заплатити за опалення більше – яка причина

  На Донеччині через припинення газопостачання відкрили провадження

  "До ранку може статися гуманітарна катастрофа": АТОвець про відключення опалення на Донеччині

  "ЄС" вимагає негайно відновити газопостачання на Донеччині та покарати винних – заява