beta.inosmi.ru

Світовий банк прогнозує спад української економіки на 5%

  Світовий банк втретє з початку року погіршив прогноз спаду економіки України за підсумками 2014 року - до 5%. Як наголошується у червневому економічному огляді банку "Глобальні економічні перспективи", причинами падіння ВВП України стануть звуження доступу до найбільших експортних ринків (зокрема, Росії), зростання цін на імпортний газ і падіння цін на ключові товари українського експорту - сталь і зернові, пише УНІАН.


  У січні 2014 року банк вже прогнозував економічний спад в Україні за підсумками року - на 2%, а в квітні погіршив цей показник до 3%.

  На думку експертів банку, подальшому погіршенню економічної ситуації в Україні буде сприяти девальвація гривні, зростання тарифів, зумовлене зростанням цін на паливо, і скорочення внутрішнього попиту, зумовлене скороченням доходів домогосподарств.

  Також Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки на 2015 рік, але зберіг прогноз на 2016 рік. "Ми очікуємо невелике зростання економіки України вже у 2015 році - на 2,5% (раніше прогноз зростання становив 3% - ред.) та у 2016 році - на 4%", - сказано в доповіді.

  У Світовому банку впевнені, що ситуація в Україні багато в чому вплине на сусідні країни, оскільки "Україна є п'ятою економікою Європи, що розвивається" і має тісні фінансові і виробничі зв'язки з усім регіоном.

  "Геополітичне напруження навколо України "вимиє" близько 7 процентних пунктів із загального показника зростання економік країн - партнерів України в 2014 році. Крім того, це може призвести до значного відпливу капіталу з країн, що розвиваються, в цілому. Вкладення коштів в регіон Європи та Центральної Азії за п'ять місяців 2014 року вже впали на 42% - до 26 млрд дол. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року", - наголошується в доповіді.

  Попередній матеріал
  У горлівській виправній колонії горіла школа
  Наступний матеріал
  Лаврова розсмішила заява польського міністра про неприпустимість повторення кримського сценарію