Світовий банк
Світовий банк Фото theguardian.com

Світовий банк поліпшив прогноз зростання ВВП України у 2018 році до 3,5%

  Валюти країн – сировинних експортерів, до яких належить і Україна, зміцнилися, а інфляція відступила

  Світовий банк поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2018 році з 3% до 3,5%, а в 2019 році – з 3% до 4% , порівняно зі своїми оцінками, даними в січні цього року. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "В Україні зусилля уряду щодо стабілізації, підтримуваною міжнародними фінансовими інститутами, і дуже хороший урожай привели до виразного зростання в 2016 році в 2,3% після сукупного падіння на 15,8% в 2014-15 роках внаслідок геополітичної напруженості з Росією", – відзначається в звіті Світового банку "Глобальні економічні перспективи "Крихке відновлення".

  Банк зауважив, що поліпшив оцінку зростання української економіки в 2016 році з 1% до 2,3%, зберігши прогноз на поточний рік на рівні 2%.

  Світовий банк у звіті вказав, що в цілому валюти країн – сировинних експортерів, до яких належить і Україна, зміцнилися, а інфляція відступила. Ціни на сировинні товари стабілізувалися, а довіра зросла, що дало змогу пом'якшити монетарну політику, пояснює банк, вказуючи в якості прикладу і Україну.

  Серед факторів, що стримують зростання в Україні, Казахстані, Бразилії та Росії Світовий банк називає надзвичайне погіршання балансу домашніх господарств. Банк також вказав на транспортну блокаду неконтрольованих територій на Донбасі, яка вже призвела до слабких даних промислового виробництва.

  Зазначено, що зростання ВВП України в першому кварталі 2017 року у відношенні до аналогічного періоду 2016 року сповільнилося до 2,4% у порівнянні з 4,8% в четвертому кварталі 2016 року, що збігається з оцінками банку.

  Уряд побудував держбюджет-2017 на прогнозі зростання ВВП 3% при інфляції 8,1%, тоді як Нацбанк України очікував збільшення ВВП на 2,8% при інфляції 9,1%. Через транспортні блокади НКТ Нацбанк потім знизив свій прогноз зростання економіки до 1,9%, а уряд до 1,8%, погіршивши ще й прогноз інфляції до 11,2%.

  Попередній матеріал
  Аваков прокоментував заяву Семенчека про "другий етап блокади"
  Наступний матеріал
  Аваков підтвердив, що Окуєва вистрілила під час нападу зі зброї, яку він їй вручив
  Loading...

  В Україні визначено область, яка стала лідером соціально-економічного розвитку

  S&P підтвердило довгострокові рейтинги України, прогноз – стабільний

  "Зберігайте спокій та лупайте сю скалу": "Нафтогаз" відповів "Газпрому"

  Мер Берліна приїде до Києва для узгодження подальшої співпраці

  Український круїзній лайнер замість Одеси попрямував до російського Ростова-на-Дону – ЗМІ

  У Польщі вимагають від глави МВС боротися з агресією щодо українців