5.ua

Світовий банк не віщує зростання українській економіці [відео]

  Близьким до нуля буде зростання ВВП України в 2013-му році. Такі прогнози Світового банку. Це на відсоток менше, ніж очікували на початку року.

  Водночас, прогнози інфляції знизили з майже 9-ти відсотків до 0,3. Аби покращити макроекономічну ситуацію фахівці Світового банку радять розпочати низку реформ. Зокрема, в енергетичній галузі – підвищити тарифи на газ і теплопостачання для населення. І, водночас, поліпшити адресну соціальну допомогу. Нині субсидії складають майже 7 відсотків ВВП, тоді як користується ними не найбідніше населення. Реформування, на думку експертів, має зняти тягар з бюджету та сприятиме підвищенню енергоефективності.

  Лаліта Мурті, координатор програм Світового банку у секторі подолання бідності в Україні, Білорусі та Молдові: «Збільшити в середньому тарифи на газ із 895 до 1309 грн. за тисячу кубічних метрів. Щоби ціни покрили повну собівартість тарифів. А також від 227 до 322 гривень – за гігакалорію. Водночас, необхідно забезпечити адресність соціальних програм для найвразливіших верств населення». 

  Попередній матеріал
  Яценюк закликав регіоналів підтримати помилування Тимошенко [відео]
  Наступний матеріал
  У Дніпропетровську міліція затримала 7-х футбольних фанатів
  Теги: