Кримський содовий завод
Кримський содовий завод vkurse.ua

Судно-порушник FOM великими партіями вивозить в Єгипет кримську соду

Судно FOM (ходить під прапором Панами) занесено до чорного списку порушників кордону України 27 лютого 2015 року, коли воно вперше з моменту окупації Криму здійснило вхід у порт Севастополь

З грудня 2016 року судно FOM на регулярній основі завантажує продукцію Кримського содового заводу в порту Севастополя, після чого доставляє великі партії кальцинованої соди в порт Дам’єтта (Єгипет). Про це йдеться в розслідуванні, опублікованому на сайті "Миротворець".

"Здійснюється систематичний вивіз судном FOM продукції Кримського содового заводу із Севастополя в порт Дам‘єтта (Єгипет), на сьогодні судно з 2000 тонн кальцинованої соди, виробленої на окупованій території, на підході до порту призначення", – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що судно FOM (ходить під прапором Панами) занесено до чорного списку порушників кордону України 27 лютого 2015 року, коли вперше з моменту тимчасової окупації Криму військами країни-агресора здійснило вхід у порт Севастополь.

"З грудня 2016 року судно FOM починає щомісяця на регулярній основі відвідувати порт Севастополь, закритий Кабінетом міністрів України для суднозаходів, де біля причалу терміналу "Південний Севастополь" у Камишовій бухті завантажується кальцинованою содою виробництва Кримського содового заводу. Кожна доставка великих партій кальцинованої соди без оформлення документів української влади здійснюється в порт Дам'єтта, Єгипет", – зауважили в розслідуванні.

Як припускають у "Миротворці", доставлена судном FOM сода не споживається в Єгипті, а запаковується в контейнери і на контейнеровозах переправляється в інші місця.

"Є у нас інформація, що побічно вказує на одну з країн ЄС як споживача цього товару, який прямо заборонений санкціями США", – підкреслюється в розслідуванні.

Єгипетський уряд ознайомлений з цією ситуацією, "яка, безумовно, виходить за рамки бізнесу, зачіпає міжнародні відносини".

В анексованому Криму стартував "мертвий" курортний сезон – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві машина влетіла у натовп людей
Наступний матеріал
"Теорія великого вибуху" надихнула на відкриття аспірантку американського вишу

Посольство Туреччини поінформує свій уряд про контрабанду з Криму

На дні Бристольської затоки знайшли пароплав, який потонув понад 100 років тому

В окупованому Криму без електрики залишився російський флот

Російському співаку на 3 роки заборонили в'їзд в Україну за висловлювання про "російський" Крим

Найбільші міста анексованого Криму лишились без світла – ЗМІ

ЄС підтримав посилення санкцій проти РФ через скандал з турбінами Siemens – дипджерела Reuters