Туреччина
Туреччина pixabay.com

Посольство Туреччини поінформує свій уряд про контрабанду з Криму

Раніше волонтер повідомила, що судно ALIANCA регулярно вивозить металобрухт з окупованого Росією півострова до турецьких портів

Посольство Туреччини в Україні поінформує свій уряд про виявлені факти заходів турецьких суден до портів окупованого Криму. Про це повідомив радник турецького посольства в Україні Озгюн Талю у відповідь на запит "ЛІГАБізнесІнформ". Таким чином він прокоментував відкритий лист волонтера Катерини Яресько до посла стосовно випадків регулярного вивезення з Криму судном ALIANCA металобрухту до Туреччини.

"Після того як українська влада офіційно закрила порти Криму, турецька влада зробили необхідні повідомлення в секторі морського транспорту, і адміністрації наших портів почали запобігати проникненню судів з портів Криму в турецькі порти і навпаки. Однак є повідомлення про обхідні шляхи з використанням лазівок і сірих зон у цьому секторі. Це питання постійно розглядається під час двосторонніх контактів між Туреччиною і Україною. Турецька сторона ще більше посилила заходи. Ми повідомимо нашу владу про випадки, про які нещодавно повідомила пані Яресько", – цитує інформагентство повідомлення.

Озгюн Талю підкреслив, що Туреччина підтримує територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах та не визнає незаконну анексію Криму Росією.

У відкритому листі волонтера Яресько йдеться, що з травня 2017 року судно ALIANCА, що курсує під прапором Республіки Того, вивозить металобрухт з окупованих портів Криму до турецьких Хереке та Немрут. Кримські порти в тимчасово окупованому Росією півострові офіційно закриті Україною, вантаж переміщається через держкордон України без дозволу митних та прикордонних органів, тому є контрабандним. На вантаж окупантами виписані фальшиві сертифікати, cargo-маніфести, коносаменти, декларації і порткліранс.

Дивіться також фотогалерею:

180 кг контрабандного амфетаміну намагалися провести у взутті – фоторепортаж

Контрабанда 180 кг амфетаміну
/
Контрабанда 180 кг амфетаміну
/
Контрабанда 180 кг амфетаміну
/
Контрабанда 180 кг амфетаміну
/
Контрабанда 180 кг амфетаміну
/
Контрабанда 180 кг амфетаміну
/

Попередній матеріал
ЄС підтримав посилення санкцій проти РФ через скандал з турбінами Siemens – дипджерела Reuters
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.UA брифінг речника Міноборони і підбиття підсумків конкурсу до Верховного Суду