Фото goodvin.info

Стокгольмський арбітраж пропонує "Нафтогазу" і "Газпрому" встановити проміжну ціну на газ

  Стокгольмський арбітраж відправив "Нафтогазу України" і "Газпрому" запити для можливості встановлення проміжної ціни на газ.


  Про це на прес-конференції у Києві повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

  "Наскільки мені відомо, вже є запит до" Газпрому ", щоб вони терміново надали матеріали своїх пропозицій щодо проміжного рішення", - сказав міністр, зазначивши, що проміжне рішення з цього питаня можуть прийняти протягом місяця.

  "Суд на сьогоднішній день вже почав працювати і почав задавати сторонам певні питання в цьому напрямку. Арбітражний суд виходить з того, що виникла надзвичайна ситуація, пов'язана з тим, що йде зима і кожна зі сторін може понести витрати. Тому він і дає, знаходить якесь проміжне рішення ", - повідомив Продан.

  Раніше прем‘єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що проміжну ціну на російський газ для України має встановити Стокгольмський арбітраж.

  16 червня, одразу як Росія припинила постачати Україні газ, НАК "Нафтогаз України" подав позов до Арбітражного інституту при Торговій палаті Стокгольма, вимагаючи встановлення справедливої ​​і ринкової ціни на газ.

  В позові також міститься вимога стягнути з "Газпрому" переплату за газ, який російський монополіст постачав "Нафтогазу" з 2010 року. За оцінками українського холдингу, така переплата становить $ 6 млрд.
  В той же день "Газпром" звернувся в арбітраж з позовом до НАК "Нафтогаз України" про стягнення заборгованості в розмірі $ 4,5 млрд за поставлений, але не оплачений газ.
  Попередній матеріал
  У Грузії буде розміщено базу військ НАТО
  Наступний матеріал
  СБУ вилучила незаконну зброю у Львові та Павлограді
  Теги:
  Loading...