bolero.kiev.ua

Стало відомо, скільки втратили українські крамниці та ТРЦ під час карантину

  Читайте по-русски
  Втрати зачепили навіть ті магазини в торговельних центрах, що працювали під час карантину

  Внаслідок жорсткого карантину, що тривав в Україні майже два місяці, торгово-розважальні центри втратили близько 7 млрд гривень лише орендних надходжень. Втрати орендарів торгових центрів (магазинів, кав'ярень тощо) тим часом оцінюють у понад 50 млрд гривень товарообороту.

  Такі цифри озвучили в Українській раді торгових центрів (УРТЦ), передає агенція "Інтерфакс-Україна".

  Як стало відомо, втрати зачепили навіть ті магазини у ТРЦ, що працювали під час карантину – це близько 15% фінансових втрат у супермаркетів і до 50% та більше в магазинів зв'язку, побутової хімії та зоотоварів.

  Проте відтоку орендарів у ТРЦ поки немає. В Українській раді торгових центрів кажуть: ймовірно, це пов'язано з тим, що на час закриття торговельних центрів орендна плата не нараховувалася.

  "У період, коли ТЦ закритий і оренду не нараховують, нелогічно розривати договір оренди та кидати магазин, в який вкладено великі гроші, тому що практично ніяких витрат бізнес не несе. Після початку роботи, коли багато хто зіткнеться з необхідністю платити в повному обсязі оренду і зарплату, багато торгових підприємств можуть закритися", – пояснює голова УРТЦ Максим Гаврюшин.

  За його прогнозами, в успішних ТРЦ вільних орендних місць не буде. Натомість у менш успішних їх може бути близько 10-20%.

  Зауважимо, що з 11 травня в Україні запрацювали магазини в торговельних центрах (окрім Києва, Львова та Чернівецької області). У перший же день послаблення карантину відкрилося близько 90% орендарів, яким дозволено працювати (окрім розважальних закладів та закладів громадського харчування).

  За даними УРТЦ, деякі орендарі відзначають високу конверсію, а середній чек є вищим, ніж зазвичай.

  Попередній матеріал
  Авіакомпанії вводять людей в оману, анонсуючи польоти найближчим часом – Мінінфраструктури
  Наступний матеріал
  Через пандемію коронавірусу у світі втричі зріс інтернет-трафік
  Loading...