Верховна Рада України Дзеркало тижня

"Спрощенку" ліквідують – директор Асоціації виробників

  За словами Олега Іваненка, єдине "чудо", що ще може врятувати "спрощенку" – це політична сила чи політик-непопуліст, який не злякається відкрито визнати, що зловживання у використанні спрощеної системи оподаткування з боку великого бізнесу таки мають місце

  Цією інсайдерською інформацією поділився директор Асоціації виробників Олег Іваненко. "Під час моїх відвідувань кількох економічних форумів за участі високопоставлених представників влади та міжнародних фінансових інститутів, та спілкування в кулуарах стало абсолютно зрозуміло, що спрощену систему оподаткування скасують, і немає сумнівів, що це відбудеться вже в 2018 році", – сказав він.

  Міжнародні донори України наводять приклади мережевих магазинів, ювелірних салонів, бутиків дорогого брендового одягу, аптек, котрі використовують "спрощенку" як прикриття для так званого "сірого" бізнесу, не сплачують податки до бюджету, продаючи контрабандний товар у самому центрі столиці. В малому та середньому бізнесі зайнято 80% населення, приблизно, як і у всій Європі. Однак у відношенні до ВВП – в Європі це 70% ВВП, а в Україні лише 15%.

  Причина такого дисбалансу банальна – тіньова економіка України перевищує 35%. Міжнародні кредитори звинувачують в цьому спрощену систему оподаткування, котра в їхньому розумінні не відповідає європейським стандартам. Існуюча в сучасному стані спрощена система оподаткування відкритим текстом називається внутрішнім офшором України. Водночас потрібно розуміти, що нікому нецікаво чіпати малий бізнес, тому якщо буде контроль ланцюга поставок товару до точки продажів, то "спрощенців" залишать у спокої.

  Ні для кого не секрет: у нещодавно підписаному меморандумі уряду з МВФ одним із пунктів вказане скасування "спрощенки". Та при цьому, якщо сьогодні провести опитування підприємців, то більшість із них не вірять у розвиток подій за вказаним сценарієм, тобто що влада зможе піти на такий радикальний крок.

  Але, ще три місяці тому ніхто не повірив би, що Міністр охорони здоров’я відкрито з трибуни визнає, що безкоштовної медицини в Україні фактично не існує, та парламент прийме в першому читанні реформу системи охорони здоров’я.

  Спочатку міжнародні кредитори України досягнуть своєї мети з реформування системи охорони здоров’я, потім по земельній та судовій реформах. Після цього черга дійде до спрощеної системи оподаткування, чекати цього вочевидь залишилось недовго.

  Багато з того, що пропонують міжнародні кредитори, безумовно потрібно було робити ще багато років тому, проте політичні популісти часто брали верх, проблеми накопичувались і ми отримували ту ж саму ситуація, але ще з більш болючими наслідками, вважає Іваненко.

  Єдине "чудо", що ще може врятувати "спрощенку" – це політична сила чи політик-непопуліст, який не злякається відкрито визнати, що зловживання у використанні спрощеної системи оподаткування з боку великого бізнесу таки мають місце, та запропонувати компромісне, але не таке болюче рішення щодо відокремлення дійсно чесного малого бізнесу від нечесного великого, який маскується під виглядом малого. При цьому така людина має переконати міжнародних кредиторів і український парламент прийняти радикальні зміни у спрощений системі без її ліквідації.

  Попередній матеріал
  Якою має бути нова українська школа – "Час. Підсумки дня"
  Наступний матеріал
  Понад $500 тисяч, виведених до США за Януковича, вже поповнили рахунки Мін'юсту – ГПУ
  Теги:
  Loading...

  Президент затвердив спрощення оподаткування спадщини

  Парламент схвалив уникнення подвійного оподаткування з Люксембургом

  Мінфін виступає за особливий режим оподаткування ОРДЛО – Данилюк