Коломойський
Коломойський erve.ua

Справа на $6 млрд: Стокгольмський суд відхилив позов Коломойського до України – Малюська

  Читайте по-русски
  Судовий процес тривав майже шість років

  Після майже 6-ти років судової тяганини Стокгольмський арбітраж відмовив акціонерам "Укрнафти" – Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову – у стягненні з України $6 млрд. Про це у Facebook повідомив голова Мін'юсту Денис Малюська.

  "Супермегаперемога в Стокгольмському арбітражі. Пани Коломойський і Боголюбов хотіли стягнути з України понад $6 млрд і звернулися з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив. Відмовив повністю", – написав міністр.

  "Відчувалося, що позивачі щось підозрюють і затягують процес. Але сьогодні це сталося – арбітраж визнав відсутність своєї юрисдикції", – зазначив міністр.

  Голова Мін'юсту нагадав, що в 2015 році три кіпрських офшорних компанії (Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited), кінцевими бенефіціарами яких є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, звернулися до Стокгольмського арбітражного суду з позовом до держави Україна. Позивачі володіють 40,1009% акцій ВАТ "Укрнафта".

  Міністр додав, що підставами своїх вимог позивачі вказували:

  • неодноразовий відбір з газосховищ НАК "Нафтогаз України" газу, що належав ПАТ "Укрнафта", для потреб населення за заниженою ціною (в т.ч. внаслідок рішень НКРЕ/НКРЕКП) або безоплатно взагалі, як стверджують позивачі;
  • невиконання ПАТ "Укртрансгаз" та НАК "Нафтогаз України" рішень українських судів, які набули чинності, про повернення частини відібраного газу ПАТ "Укрнафта";
  • різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу;
  • прийняття Верховною Радою України Закону України від 19.03.2015 № 272–VIII "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо зниження кворуму для проведення загальних зборів в акціонерних товариствах).

  "Для кращого розуміння масштабу вимог: офшорні компанії намагалися стягнути з держави суму, яка перевищує всі витрати держави на освіту та науку у 2021 році, або ж становить приблизно половину витрат держави на виплату пенсій", – пояснив міністр.

  Міноритарії "Укрнафти" подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна 2015 року. На початку 2018 року стало відомо, що претензії міноритаріїв до України збільшилися з $4,7 млрд до $5,4 млрд.

  Попередній матеріал
  Біля Південного окупанти гатили з мінометів: поранено армійця ЗСУ
  Наступний матеріал
  У Тернополі арештували чоловіка, який стріляв по дітях
  Loading...