НБУ

Скандальний відпочинок Гонтарєвої на Мальдівах: суд скасував закриття справи

  Апеляційний суд погодився з доводами адвоката і визнав, що суддя першої інстанції не звернув уваги на неповноту досудового розслідування

  Апеляційний суд Києва скасував рішення Національного антикорупційного бюро (НАБУ) про закриття справи щодо можливих недостовірних відомостей у декларації колишньої глави Національного банку України Валерія Гонтарєвої.

  Про це йдеться в рішенні суду від 24 липня, інформують "Українські Новини".

  У березні детектив НАБУ виніс постанову про закриття кримінального провадження від 18 серпня 2017 року зв'язку з відсутністю в діях Гонтарєвої кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу.

  Постанова про закриття справи мотивована тим, що витрати Гонтарєвої на відпочинок на Мальдівських островах в липні 2016 року склали 249,9 тис. грн, що менше 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб і "не створює об'єктивної сторони кримінального правопорушення".

  Адвокат Юрій Харченко в інтересах третьої особи оскаржив це рішення, проте 15 червня Солом'янський районний суд Києва відмовив адвокату. У зв'язку з цим Харченко подав апеляційну скаргу.

  За його інформацією, детектив НАБУ за весь час досудового розслідування провів лише одну слідчу дію – вивчив інформацію в інтернеті щодо наявності публікації про відпочинок Гонтаревої на Мальдівах, за результатами якої встановлено, що вартість відпочинку в вибраному готелі може вартувати більше як 700 тис. грн, але отримана інформація не була перевірена детективом. Також детектив нікого не допитував і не перевірив факт перетину Гонтарєвої і членами її сім'ї державного кордону в липні 2016 року.

  Апеляційний суд погодився з доводами адвоката і визнав, що суддя першої інстанції не звернув уваги на неповноту досудового розслідування. У зв'язку з цим суд скасував постанову детектива НАБУ про закриття справи.

  У липні 2017 року суд зобов'язав НАБУ розслідувати можливе декларування недостовірних даних Гонтаревої.

  Крім того, в червні 2017 року повну перевірку е-декларації Гонтаревої почало Нацагентство з запобігання корупції.

  У травні цього року джерело в НАПК повідомило, що агентство виявило порушення в електронній декларації Гонтарєвої за 2016 рік.

  Попередній матеріал
  Росіянин попросив Путіна обміняти його на українського політв'язня – омбудсмен
  Наступний матеріал
  Напад із кислотою на активістку Гандзюк – слідство передали до СБУ
  Loading...

  Реставрація чи знищення: в Одесі скандал через роботи на Воронцовській колонаді

  Історичний прецедент і діра в законодавстві: НАБУ та АРМА розповіли про нову "газову схему"

  Брифінг голів НАБУ та ARMA щодо передачі арештованого майна – завершено

  Посол Хорватії прокоментував скандал із відпочинком дітей з Донбасу

  САП відкрила провадження щодо працівників Антикорупційного бюро – причина

  Реле від окупанта: "Укрзалізниця" купуватиме обладнання для вагонів у Росії