Мінфін
Мінфін 5.ua

Мінфін роз'яснив ініціативу щодо середньострокового бюджетного планування

  Основою запропонованих відомством змін є 3-річна бюджетна декларація

  У рамках бюджетної реформи Міністерство фінансів України розробило проект змін до Бюджетного кодексу, що передбачає запровадження середньострокового бюджетного планування та удосконалення програмно-цільового методу. Про це повідомляє прес-служба відомства.

  Як пояснили у Мінфіні, основою змін до Бюджетного кодексу стала "модель середньострокового бюджетного планування, ключовим елементом якої є 3-річна бюджетна декларація як інструмент поєднання стратегічних пріоритетів держави з можливостями бюджету".

  Крім того, стало відомо, що для посилення достовірності бюджету в середньостроковій перспективі запроваджується система управління фіскальними ризиками.

  "Подальший розвиток програмно-цільового методу буде спрямований на підвищення ефективності та якості надання державних послуг, а також посилення відповідальності головних розпорядників за результати діяльності", – зазначили у відомстві.

  Так, головні розпорядники мають звітувати у ВР під час розгляду Бюджетної декларації про цілі і результати їх діяльності за звітний період та на середньостроковий період.

  • Що це дасть?

  Запровадження на законодавчому рівні середньострокового бюджетного планування:

  • створить фінансові рамки для стратегічних ініціатив, що справлятиме суттєвий вплив на посилення дисципліни учасників бюджетного процесу, змусить їх чітко визначати пріоритети при реалізації реформ у межах фінансових можливостей бюджету;
  • забезпечить передбачуваність бюджетної політики, що сприятиме відновленню довіри громадян до держави і дасть змогу представникам бізнесу ефективно планувати свою діяльність.

  Водночас, управління фіскальними ризиками дозволить мінімізувати їх негативний вплив на бюджет.

  У Мінфіні також додають, що нові підходи у застосуванні програмно-цільового методу дадуть можливість українцям контролювати діяльність розпорядників бюджетних коштів.

  Попередній матеріал
  У шахті на Львівщині стався обвал, є постраждалі
  Наступний матеріал
  Справжній гумконвой від ООН: на окупований Донбас прибули 200 тонн допомоги
  Loading...