Ринок злиття і поглинання взяв паузу

  Зазвичай, саме під час кризи низьколіквідні підприємства об`єднуються із сильнішими конкурентами. Проте нестабільна гривня та дефіцит вільних коштів на ринку послабив цю тенденцію. До початку кризи, у першому півріччі українські підприємства уклали майже триста угод M&A на загальну суму близько 3-ох мільярдів доларів, нині ж - цей ринок практично завмер.
  Аналітики пояснюють - вітчизняні підприємства впали у ціні, і в країну не приходить стратегічний інвестор, тому нечисленні злиття відбуваютсья лише на внутрішньому ринку. Статистики кількості та вартості таких угод в Україні немає - лише третина з них відносно публічні. Цю непрозорість фахівці пояснюють надмірним податковим навантаженням та недосконалим законодавством.

  Максим Черкасенко, партнер юридичної фірми: "Багато компаній щоби регулювати стосунки між акціонерами, власниками створюють холдинги в західних юрисдикціях, скажімо на Кіпрі і там видають акціонерні угоди. На жаль українське законодавсто це забороняє".

  Юрій Бойко, генеральний директор компанії управління активами: "Скорочується кількість угод на ринку злиття/поглинання. З чим це пов`язано - це нестабільний курс долару, вивід капіталу Західним інвестором. Ринок заморожений".
  Попередній матеріал
  Депутати виступають за продовження мораторію на продаж землі с/г призначення
  Наступний матеріал
  Як Латвія вступила до НАТО і як це змінило країну (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...