фото прес-служби Газпрому

Росія припинить газову співпрацю з Україною, якщо не отримає грошей - Медведєв

  Ціна на газ для України надалі буде встановлюватися без знижок і преференцій, заявив глава уряду РФ Дмитро Медведєв на зустрічі з главою "Газпрому" Олексієм Міллером.

  "У подальших відносинах з нашими українськими партнерами, із споживачами належить керуватися загальновстановленими ставками мита на газ без застосування будь-яких знижок і преференцій. Це рішення має бути враховано в наступних взаєморозрахунках з українськими споживачами", - сказав Медведєв.

  "Газпром" продаватиме Україні блакитне паливо по 485,5 доларів за тисячу кубометрів.

  Крім того, в Кремлі вимагають негайної оплати Києвом боргу за поставлене пальне - стверджують, це понад два мільярди доларів. І хочуть компенсації за нульове імпортне мито, що діяло впродовж 2010-2014 років.

  Медвеєв попередив, що Україна мусить розрахуватися за борги та погрожує припинити співпрацю, якщо гроші не знайдуться.

  "Нехай наші українські партнери вишукують необхідні фінанси для того , щоб розплатитися з боргами і платити поточні платежі , тому що по-іншому співробітництво у цій сфері , як і в інших сферах , здійснюватися не може" , - сказав Медведєв.

   Нагадаємо, що в рамках харківських угод, що були підпісані між Україною та РФ 30 квітня 2010 прийнято документ, що встановлює нульову вивізне мито на газ.

  Попередній матеріал
  4,5 млн сімей отримають допомогу на оплату газу та тепла
  Наступний матеріал
  Ештон: Росія порушила цілісність України – це абсолютно неприпустимо