Росія наполягає на сплаті Україною боргів за газ до 10 червня

  Російська сторона наполягає на сплаті Україною до 10 червня заборгованості за поставлений у листопаді-грудні газ у розмірі $1 млрд 451 млн, а також сплати у розмірі $500 млн за квітень і травень. Про це по завершенню тривалих переговорів заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак, пише УНІАН.


  "Ми обговорювали питання сплати заборгованості за поставлений у листопаді-грудні газ у розмірі 1 451 млн грн у термін сплати до 10 червня, а також частини сплати заборгованості за квітень-травень у розмірі $500 млн", - заявив він.

  За його словами, під час переговорів сторони також обговорювали питання, які стосуються ціни та подальшої оплати за постачання на червень-липень.

  "Російська сторона залишається відданою досягнутим домовленностям, і ми підготували конструктивну пропозицію, яка повинна влаштувати зацікавлену сторону. Хотів би наголосити, що ми переговори продовжимо", - запевнив російський міністр.

  Також, за словами Новака, сторони обговорили й питання надійності транзиту газу через Україну, закачування газу у підземні сховища, а також "фактично питання спроможності України стосовно оплати".

  "Хочу сказати, що російська сторона на цих переговорах запропонувала пакетні домовленості", - заявив він.

  Як повідомлялося, 9 червня у Брюсселі розпочалися тристоронні газові переговори у форматі Україна-Росія-ЄС.

  За словами комісара з питань енергетики Гюнтера Еттінгера, переговори з вирішення спірних газових питань у форматі Україна-Росія-ЄС, які тривали 7,5 годин, залишилися без конкретних результатів і будуть продовжені ввечері у вівторок або вранці у середу.  Попередній матеріал
  Глава МЗС Німеччини побачив на Сході України "слабке світло в кінці тунелю"
  Наступний матеріал
  У Краматорську знищено близько 40 бойовиків - Тимчук