Репортаж про те, як має виглядати НСК "Олімпійський" після реконструкції

  До 85 тисяч глядачів вміщуватиме реконструйований НСК "Олімпійський" уже в червні 2010 року. Урядовці та конкурсна комісія обрали найкращий проект, який реалізовуватиме китайська компанія. Усього розглядали 19 готових пропозицій.
  Соломія Вітвицька, 5 канал: "Ось ці чотири проекти дійшли до фіналу  конкурсу - німецької, великобританської, української та китайської компаній. Після гарячих дискусій 21 голос з 24 присутніх членів журі віддали китайській компанії "Арчазіадизайн груп лімітед".

  Проект завтрашнього дня - так називають розробку архітекторів піднебесної. 85 тисяч глядачів, окремі під`їзди та парковки для преси й Президента, ложі для ВІП гостей. А ще на 26 тисячах квадратних метрів розгорнуться кафе, ресторани, та врешті й кінотеатр. Тобто, "Олімпійський" менше ніж за десять років повністю окупиться. Та й зможе сам себе чудово утримувати - адже така махіна потребує серйозних вкладень вже і після реконструкції. Окрім проведення футбольних матчів у оновленому стадіоні передбачили і прощадку для концертів та інших масових дійств.  

  Головне чим керувалося журі конкурсу - це безпечність для глядачів, термін здачі в експлуатацію, архітектурна привабливість та досвід компанії-виконавця у подібних проектах. Щоправда, китайська ціна збивала з пантелику. У бюджеті передбачено півтора мільярди гривень на підготовку до Чемпіонату - і проект мав би влізти у цю суму. "Арчазія Груп лімітед" перебрав очікування на третину - це півмільярда гривень.

  Зокрема, китайці погодилися, що дешевше металеві конструкції для стадіону виготовити в Україні, аніж на паромах доставляти з іншого кінця світу. Втім, детальний кошторис ще готується. У середині травня, якщо не буде бюрократичних перешкод, підпишуть основну угоду, і робота закипить. А наразі, конкуренти "Арчазії", маєть ще 5 днів для апеляції.

  Соломія Вітвіцька, Олег Комар, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.88Мб)
  Попередній матеріал
  ПФТС не працюватиме 29 та 30 квітня
  Наступний матеріал
  Український дім святкує своє п`ятнадцятиріччя (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...