vaas.gov.ua

Питання вартістю $761 млн: колишні власники "Укртелекому" висунули мільйонні претензії Ахметову – ЗМІ

  За рішенням кіпрського судді 44% акцій SCM Holdings Ltd Ахметова були заморожені

  Колишній власник "Укртелекому" – кіпрська компанія Raga – висунула претензії на $760,6 млн компанії СКМ Ріната Ахметова, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".

  "Історія приватизації "Укртелекому" та його подальшого перепродажу групі СКМ Ахметова обростає новими подробицями… Окружний суд Нікосії тимчасово заблокував акції кіпрської компанії, що належить українському олігарху Рінату Ахметову на суму €656 млн. Рішення суду було винесено за позовом іншої кіпрської компанії в рамках спору про продаж державної української телекомунікаційної компанії за €830 млн", – нагадує видання. 

  Як повідомив інформагентству партнер однієї юридичної фірми Нік Марш, позивачем у суді є кіпрська Raga Establishment Ltd, а відповідачем – SCM Financial Overseas Ltd (компанія групи СКМ, яка виступила в 2013 році покупцем "Укртелекому"), SCM Holdings Ltd там їх аудитор PricewaterhouseCoopers Ltd.

  "Позивач попросив суд Нікосії накласти тимчасові обмеження ("freezing order") на розпорядження 44% акцій SCM Holdings Ltd. 12 січня суд задовольнив вимоги позивача. Рішення передбачає заборону на їх продаж, передачу, відчуження або створення будь-якого іншого інтересу до завершення пов'язаного суду в Лондоні", – йдеться в матеріалі.

  Відзначається, що позивач і відповідач залучені в арбітраж в Лондоні у зв'язку з операцією з купівлі у 2013 році "Укртелекому". У Лондоні позивач вже отримав рішення про "заморожування" проти SCM Financial, стверджує Марш.

  За його інформацією, Raga звернулася до суду, оскільки SCM Financial (номінальний покупець "Укртелекому") почав переоформляти свої активи на інші підприємства групи СКМ. Зокрема, в листопаді 2014 року він передав 44% акцій SCM Ltd компанії SCM Holdings Ltd.

  На думку позивача, внутрішньогрупові операції є збитковими для SCM Financial і проводяться для того, аби Raga не змогла отримати $760,6 млн, які компанія Ахметова має доплатити їй за "Укртелеком", пише Марш.

  Видання нагадує, що Україна продала 92,79% акцій "Укртелекому" в 2011 році за 10,6 млрд грн. Його офіційним покупцем виступила компанія ЕСУ, дочірня фірма австрійського фонду EPIC. Два роки тому вона перепродала телеком-оператора Ахметову.

  За умовами угоди, повідомляє Марш, у 2013 році компанія олігарха СКМ взяла на себе зобов'язання заплатити за актив $860 млн (6,9 млрд грн на той момент) у три етапи. У липні 2013 року SCM Financial перерахувала перші $100 млн і перестала платити.

  Як зазначається в матеріалі, за даними кіпрського реєстру, колишня назва Raga Establishment Ltd – це власне Epic Telecom Invest Ltd. Ця кіпрська компанія виступила від імені австрійського фонду EPIC офіційним власником ЕСУ на момент приватизації "Укртелекому".

  Як повідомляв 5.UA, у Лондоні провели пікет із вимогою перевірити бізнес олігарха Ахметова.

  Попередній матеріал
  Україна очікує від Азербайджану постачання військової зброї
  Наступний матеріал
  "Перше на порядку денному": Могеріні заявила про готовність ЄС продовжувати працювати заради миру в Україні
  Loading...

  Тарута: "Ахметов пропонував домовитися, але вони сказали: "Тут вже не ви хазяї, а ми хазяї" – повне відео

  У "Київенерго" Ахметова оголосили про припинення роботи через арешт рахунків

  Колесніков і брат Ахметова вивели "Конті" в офшор