Пинзеник: відродження банківського сектору виведе країну з кризи

  Економіка законсервована у банках. Тому відродження саме банківського сектору виведе країну з кризи - вважає колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник. За його словами, саме в Україні ця галузь постраждала найбільше.

  Відновлення роботи "ПромІнвестБанку" Пинзеник називає першим кроком. Утім, цього недостатньо, адже рекапіталізації потребують чимало системних фінустанов. Експерт закликає надавати перевагу приватному інвестору, а також стимулювати реструктиризацію кредитів та скасувати мораторій на дочасну видачу депозитів. Це має повернути довіру до банків та збільшити попит на вітчизняну продукцію. Разом з цим колишній міністр пропонує спростити процедури злиття та поглинання, а також ліквідації проблемних банків, які не мають особливої ваги для економіки.

  Віктор Пинзеник, міністр фінансів (2005-2006, 2007-2009): "На жаль, у нас немає досвіду такої ліквідації. Бо ліквідовують не тоді, коли немає чого ліквідовувати, а коли є активи. І ці активи можуть гарантувати людям повернення депозитів".

  Своєю чергою, Нацбанк виступає проти повної ліквідації "проблемних" банків. І навіть розробляє законопроект, який сприятиме їх реорганізації. Сьогодні в процесі ліквідації знаходяться 12 банків, утім ця процедура розпочалась задовго до кризи.

  Попередній матеріал
  До Києва прибуває посол України у США Олег Шамшур
  Наступний матеріал
  Держкомстат фіксує зростання деяких галузей промисловості
  Теги:
  Loading...