bykvu.com

ProZorro автоматично шукатиме підозрілі тендери – як це діє

Закупівлі, щодо яких виникає сумнів, система відправляє на моніторинг державним аудиторам

У системі ProZorro запрацював автоматичний пошук підозрілих тендерів.

Нова система має 35 ризик-індикаторів. Приміром, якщо замовник не підвантажив тендерну документацію, або представив забагато лотів у тендері. Система все це автоматично виявить. Якщо замовник порушення не усуне, то аудитори можуть ініціювати проведення комплексної перевірки або накласти на нього штраф.

"Це дуже важливий елемент контролю, бо ProZorro може зупинити якісь види порушень. Але головна перевага електронної системи закупівель у тому, що вона може автоматично підсвітити якісь інші види порушень. Не за рахунок реакції журналістів, депутатських запитів, а проходячи по них автоматично", – пояснив перший заступник міністра економічного розвитку й торгівлі Максим Нефьодов.

Закупівлі, щодо яких виникає сумнів, система відправляє на моніторинг державним аудиторам. У такий спосіб ті виявляють недобросовісних держзамовників.

Раніше Державна аудиторна служба могла реагувати на порушення лише після торгів, коли договори вже були підписані, а гроші переказані.

Як повідомляв 5.UA, 19 липня в Києві Transparency International Ukraine оприлюднила оновлену версію системи громадського контролю держзакупівлі DOZORRO. Відомо, що основною метою нового штучного інтелекту буде оцінка ризиків кожного тендера.

"Якщо раніше портал був місцем збору відгуків на підозрілі закупівлі в системі ProZorro, то тепер в його основі буде штучний інтелект, здатний до самостійного навчання. Зокрема, система оцінюватиме кожну закупівлю за сукупністю факторів ризику і відбирати сумнівні", – зазначено в повідомленні.

Попередній матеріал
Нові норми – нова безпека: в Україні зупинки транспорту обладнають захисними стовпчиками
Наступний матеріал
Вкрала мільйон у "ДНР" на поїздку в Таїланд: суд заочно засудив на 10 років фейкову міністерку з Донецька

"Укроборонпром" вирішив реалізовувати майно на Prozorro: що продаватимуть

В Україні хочуть легалізувати криптовалюту

У Мінсоцполітики повідомили, скільки коштів від малої приватизації пішло в держбюджет

"Комірці для Кравцова": стало відомо про нові закупівлі УЗ на півмільйона

Через ProZorro відбулося 150 успішних аукціонів малої приватизації

У Мінекономрозвитку відзвітували про найприбутковіші держкомпанії