zib.com.ua

Промисловці просять АМКУ не допустити підвищення вантажних тарифів "Укрзалізниці"

За словами керівників галузевих асоціацій, зростання тарифів уже призвело до значного зниження конкурентоспроможності українських виробників

Галузеві асоціації аграріїв, хіміків, металургів та виробників будматеріалів написали звернення до голови Антимонопольного комітету України із закликом не допустити запланованого підвищення тарифів "Укрзалізниці" на вантажні перевезення. Виробники зазначають, що зростання залізничних тарифів на 15% у 2016 році та намір "УЗ" підвищити тарифи на 25% у 2017 році істотно перевищують індекс споживчих цін та індекс цін промислових виробників

"За даними з фінансових звітів "УЗ", існуючий рівень тарифів забезпечує рентабельність вантажоперевезень на рівні 40-50%, що дозволяє за рахунок вантажних перевезень здійснювати крос-субсидування пасажирських перевезень в обсязі до 10 млрд грн на рік. Таким чином, поточний рівень вантажних тарифів навіть вище економічно виправданого, особливо якщо йдеться про монополіста", – наголошують промисловці.

За словами чільників галузевих асоціацій, зростання тарифів уже призвело до значного зниження конкурентоспроможності українських виробників на зовнішніх ринках. На їхню думку, подальше підвищення тарифів тільки демотивує менеджмент "Укрзалізниці" вирішувати проблеми ефективності операційної діяльності та знижувати рівень корупції, "оскільки всі проблеми можна вирішити за рахунок підвищення тарифів".

У зверненні підсумовується: "Враховуючи неврегульованість процедури підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення, відсутність передбачених законодавством нормативних документів в цій сфері, просимо... в межах компетенції Антимонопольного комітету сприяти недопущенню збільшення вантажних залізничних тарифів до створення незалежного органу – Національної комісії регулювання тарифів на транспорті, який зможе професійно, виважено і об'єктивно оцінити обґрунтованість і доцільність перегляду тарифів ".

Відкритий лист на ім'я голови АМКУ Юрія Терентьєва підписали: голова "Федерації металургів України" Сергій Біленький, президент Української зернової асоціації Володимир Клименко, президент "Союзу хіміків України" Олексій Голубов, виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів "УкрФА" Сергій Кудрявцев та виконавчий директор Асоціації "Укрцемент" Роман Скільський.

Нагадаємо, раніше голова Федерації металургів України заявив, що затверджувати тарифи "Укрзалізниці" повинен незалежний регулятор.

Попередній матеріал
Речник Міноборони: За добу в Авдїівці відбулися дві потужні перестрілки між силами АТО та окупантами
Наступний матеріал
В іракському Мосулі жертвами потрійного теракту стали 25 людей
Теги:
Loading...

Глава Федерації металургів України: Затверджувати тарифи “Укрзалізниці” повинен незалежний регулятор

Підвищення тарифів на "Укрзалізниці": у Мінінфраструктури пояснили ситуацію