Фото із відкритих джерел

Промисловці і зерновики поскаржились на дискримінацію з боку Мінінфраструктури

  Українські виробники написали відповідного листа-звернення до міністра фінансів, міністра інфраструктури, міністра економічного розвитку і торгівлі, а також глави Державної регуляторної служби та Антимонопольного комітету

  Українські промисловці та зерновики заявили про дискримінацію з боку Міністерства інфраструктури України. Як приклад представники галузевих організацій вказують на факт продовження 50% знижки на послуги українських портів для транзитерів, у той час як для українських бізнесів таких знижок немає, повідомляє "Обозреватель".

  "Надання в державних портах України 50% знижки транзитерів є безумовною дискримінацією вітчизняних виробників промислової, сільськогосподарської продукції та інших", – йдеться в листі керівників федерацій і асоціацій металургів і зерновиків на адресу міністра фінансів, міністра інфраструктури, міністра економічного розвитку і торгівлі, а також глави Державної регуляторної служби та Антимонопольного комітету.

  Підписанти вимагають вжити заходів щодо усунення дискримінації вітчизняних експортерів і імпортерів перед транзитерами.

  "Необхідно знизити ставки портових зборів, які стягуються в морських портах із суден і плавучих споруд, які ходять під Державним Прапором України та іноземними прапорами, хоча б до рівня транзитерів", – йдеться в листі.

  "Президент України, галузеві асоціації та поважні іноземні експерти вже неодноразово звертали увагу на цю складну проблему. Вартість суднозаходу одного судна класу Capesize в порт" Південний "становить $408 тис., з яких майже $300 тис. (або 70%) складають корабельний і канальний збори. Якщо порівнювати з аналогічними світовими портами, то виходить, що "Південний" істотно програє своїм конкурентам", – пишуть автори.

  Така політика, на думку підписантів листа шкодить українському бізнесу, який і без того перебуває у складних умовах: "Вони (вітчизняні підприємства) стають неконкурентними в ці кризові часи: зменшують обсяги виробництва, податкові виплати до бюджетів різних рівнів, вимушено скорочують робочі місця".

  Водночас зниження портових ставок для українського бізнесу, за словами авторів листа, не лише виключить його дискримінацію, а й буде корисним економіці країни, оскільки дозволить вітчизняним експортерам поліпшити своє становище на світових ринках і дасть можливість знизити ціни на внутрішньому ринку, особливо в частині критичного імпорту (наприклад, енергетичного вугілля), державним портам – збільшити обсяги і доходи від обробки вантажів і розширити їх базу, Міністерству інфраструктури – реалізувати транспортний потенціал країни, створити нові транспортні коридори, державі – отримати додаткову валютну виручку і надходження до держбюджету, підвищити конкурентоспроможність всіх морських портів України і залучити нових інвесторів.

  Попередній матеріал
  Порошенко очікує від саміту у Варшаві нових проектів співпраці з НАТО
  Наступний матеріал
  На кордоні з Румунією затримали рекордну партію контрабандних цигарок
  Теги:
  Loading...

  У Мінінфраструктури розповіли, в якому стані Балчун прийняв "Укрзалізницю"

  Блокування російських вантажівок може коштувати Україні щонайменше 115 млрд грн – Мінінфраструктури

  У Мінінфраструктури назвали приблизну вартість проведення Євробачення

  Пивоварський відзвітував про результати діяльності Мінінфраструктури