dentons.com

Президент увів у дію рішення РНБО, заборонивши приватизацію обленерго

  Читайте по-русски
  Мовиться про документ щодо "нейтралізації загроз в енергетичній сфері"

  Кабінет Міністрів і Фонд державного майна України до 31 серпня повинні прибрати обленерго зі списку об'єктів великої та малої приватизації. Мовиться про операторів систем розподілу електричної енергії, що належать (хоча б частково) державі.

  Відповідне доручення міститься у рішенні Ради національної безпеки й оборони про нейтралізацію загроз в енергетичній сфері від 30 липня, яке ввів у дію своїм указом № 452 від 28 серпня президент Володимир Зеленський.

  Надалі пакети акцій державних обленерго мають бути передані в управління Міністерству енергетики. Згідно з указом, Кабмін також має протягом двох тижнів встановити кінцевих власників операторів систем розподілу електричної енергії та постачальників.

  Серед іншого, у рішенні мовиться про необхідність провести перевірки на підприємствах-розподільниках блакитного палива, передати "Донецькоблгаз" в управління "Нафтогазу", підготувати законопроєкти щодо зміни "зеленого" тарифу, про створення енергетичної біржі, про передачу боргів облгазів і про корпоратизацію "Енергоатому".

  Зауважимо, що вже кілька років до приватизації готувалися пакети акцій по 71% "Черкасиобленерго", 70% "Хмельницькобленерго" і "Миколаївобленерго", 65% "Харківобленерго", трохи більш як 60% "Запоріжжяобленерго" та майже 60% "Тернопільобленерго". У планах також було реалізувати "Черкасиобленерго".

  Нагадаємо, в Україні із серпня змінили тарифи на електроенергію.

  Попередній матеріал
  На Запоріжжі п'яний водій на пішохідному переході збив трьох осіб
  Наступний матеріал
  "Зустріч підтвердить непохитну підтримку від США": у Білому домі прокоментували перенесення візиту Зеленського
  Loading...