"Укрзалізниця"
"Укрзалізниця" Фото із відкритих джерел

Повний управлінський хаос і знецінення: у Раді заслухали звіт ТСК щодо стану "Укрзалізниці"

  Читайте по-русски
  Основні фонди державної компанії втратили вже третину вартості

  Важливою темою для обговорення на пленарному засіданні Верховної Ради в четвер, 9 вересня, був звіт депутатської тимчасової слідчої комісії, яка проводила перевірку однієї з найбільших державних компаній України – "Укрзалізниці".

  А там – кажуть, що накопали величезних зловживань і бездіяльності. За словами доповідачки – народної депутатки Юлії Гришиної ("Слуга народу") – керівництво УЗ недієздатне та роботу свою ігнорує. Наглядова рада – сачкує. Стратегічні питання в компанії не вирішують і не контролюють.

  У відомстві повний розбаланс та вакханалія, але премії та зарплати в керівництва височенні. Згідно зі звітом, впродовж 2019-2020 років члени Наглядової ради "Укрзалізниці" отримали близько 60 млн грн. У той час як основні фонди УЗ – втрату третину вартості.

  Ще однією причиною назвали вплив олігархічних груп, які регулярно недоплачують УЗ, зокрема за вантажні перевезення – йдеться про 100 млрд грн за останні 5 років.

  "Стан, у якому опинилося Державне підприємство "Укрзалізниця", вже не дозволяє їй у повній мірі виконувати свої основні завдання – це перевезення вантажів та пасажирів… Топменеджмент "Укрзалізниці" терміново потрібно змінювати. Окрім цього, треба притягати цих людей до відповідальності. Їхня корупція та невігластво завдають непоправних втрат державному перевізнику", – наголосила голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з перевірки та оцінки стану АТ "Укрзалізниця".

  Слідча комісія рекомендувала Кабміну прискорити реформування компанії, а правоохоронним органам – відреагувати на факти зловживань. Запевнили, що всі документи їм було передано.

  Нагадаємо, на пошук нового керівництва "Укрзалізниці" витратять майже 4 млн грн.

  Попередній матеріал
  В обласних центрах встановили ще 20 камер автофіксації порушень ПДР
  Наступний матеріал
  Лукашенко очікує підписання договору про інтеграцію з Росією в жовтні
  Loading...