Порошенко підписав закон про податковий компроміс

  Президент Україи Петро Порошенко підписав закон про податковий компроміс, який передбачає добровільне уточнення недоплачених податкових зобов'язань платниками податку на прибуток і податку на додану вартість (ПДВ) зі ставкою 5% протягом 90 днів.

  Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Верховної Ради України.

  Згідно із законом №63-VIII від 25 грудня 2014 року "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств і податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу", для реалізації режиму податкового компромісу платникам податків запропоновано надати певні преференції, а саме сплати лише частину завчасно незадекларованих платежів або неузгоджених податкових зобов'язань, відсутність юридичної відповідальності (фінансової, адміністративної та кримінальної) за зазначені правопорушення, звільнення від податкових перевірок за уточнення і перевірені податкові періоди в наступних звітних періодах тощо.

  19 червня 2014 року Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроект про податковий компроміс, що передбачає добровільне уточнення недоплачених податкових зобов'язань платниками податку на прибуток і ПДВ у розмірі 15% протягом 60 днів з моменту вступу в силу закону з урахуванням пропозиції профільного комітету про необхідність його доопрацювання до другого читання.

  Водночас під час розгляду законопроекту у другому читанні і загалом парламентарі відмовилися його приймати. Під час подальшого розгляду варіанта цього закону було запропоновано знизити ставку з 15% до 5%, при цьому збільшивши термін для уточнення даних з 60 до 90 днів. Однак парламентарії так і не проголосували за цей законопроект.

  Попередній матеріал
  Нацрада з питань телерадіомовлення оголосила попередження "Інтеру" - Сюмар
  Наступний матеріал
  В СБУ підтвердили затримання 19-річної снайперки бойовиків