https://www.flickr.com

Після тривалої паузи Україна розпочинає масштабні пошуки нафти і газу в Чорному морі

Зокрема, заплановані роботи на ділянці площею майже 7 тис. кв. км в Одеській області

У четвер, 17 листопада, в Одесі у рейс відправиться єдине в Україні науково-дослідне судно "Іскатєль". Воно здійснюватиме роботи з пошуку нафти і газу на Північно-західному шельфі Чорного моря. Про це інформує Державна служба геології та надр України.

"Рейсове завдання передбачає виконання пошуково-детальних нафтогазопошукових сейсморозвідувальних і геохімічних робіт у межах Кілійсько-Зміїного уступу і Криловського прогину, район робіт – Північно-західний шельф Чорного моря", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, роботи заплановані на ділянці площею 6770 кв. км, яка належить до Одеської області. Там "за напрямком "нафта і газ" провести комплексні геофізичні і геохімічні дослідження з метою виявлення і підготовки до пошуково-розвідувального буріння перспективних на ВВ об'єктів". 

"У рамках об’єкту відпрацювання – 7000 км профільних робіт сейсморозвідки і 2160 станцій геохімічних спостережень. Цим рейсом розпочинаємо морський етап масштабних робіт", – повідомили у відомстві. 

Як стало відомо, судно вперше після трирічної перерви розпочинає морські геолого-геофізичні дослідження.

"Іскатель" – унікальне судно для виконання сейсморозвідувальних робіт як звичайної середньочастотної модифікації, так і високороздільної (високочастотної). Низький рівень шуму двигунів забезпечує високу якість сейсмічного матеріалу і його геологічну інформативність", – додали у відомстві.

Як зазначили у Держгеонадрах, південний регіон країни – найменш вивчений, однак досить перспективний. Так, шельф Чорного моря освоєний лише на 4%.

Читайте такожУ "Чорноморнафтогазі" розповіли, як Росія щорічно краде 2 млрд кубометрів газу в України

Попередній матеріал
Суд у справі про теракт у Харкові: обвинуваченим продовжили арешт на 2 місяці
Наступний матеріал
Директор Департаменту соціальної політики КМДА: Як отримати субсидію переселенцям

Кабмін відібрав у "Нафтогазу" функцію транспортування блакитного палива

У "Чорноморнафтогазі" розповіли, як Росія щорічно краде 2 млрд кубометрів газу в України