Підприємці виступають проти нових ініціатив податківців

  Підприємці, що торгують на ринках, погрожують зупинити роботу. Через проект Закону "Про місцеві податки та збори", ухвалений Парламентом у першому читанні наприкінці грудня. Документ пропонує додаткові фіскальні відрахування, зокрема за паркування та рекламні послуги, до того ж ринковий збір замінити податком.
  Це означає, що підприємець сплачуватиме не за власне торговельне місце, а за його площу плюс додаткові квадратні метри ринкових проходів та сервісних приміщень загального користування. За словами підприємців, в окремих випадках це збільшить податковий тягар мало не в 15 разів. "Держкомпідприємництва" заспокоює - мовляв, учора Уряд погодився не виносити законопроект на друге читання - без погодження з підприємцями, які виступають за скасування ініціативи Кабміну. Податківці ж запевняють, без цих зборів наповнити місцеві бюджети буде важко.

  Сергій Лекарь, перший заступник голови ДПА: "У Уряду є така ініціатива, навіть у друге читання виходити з розміром 0,03% від мінімальної зарплати - це 18 копійок за один квадратний метр. Це значно менше ніж раніше був неоподаткований мінімум у ринковому зборі, це полегшує податкове навантаження і дає змогу наповнити місцеві бюджети".

  Олена Варнакова, голова Чернігівської профспілки підприємців: "2 дня рынки не работают. И готовы дальше не работать, потому что им легче закрыться, чем работать в таких условиях. Это не просто не наполнит местные бюджеты, это  убъет их.  Это на прессу говорят 18 копеек, а добавить санитарные нормы, то есть проходы, лаборатории, туалеты".
  Попередній матеріал
  Експерти: бюджет-2009 знецінюватиме гривню
  Наступний матеріал
  Щонайменше до 12.02.09 Київ лишатиметься без бюджету
  Теги: