Про таке заявила в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" заступник міністра економічного розвитку й торгівлі України – торговий представник України Наталія Микольська.
Микольська прокоментувала той факт, що у переговорний процес про ЗВТ із Туреччиною додався сегмент сільгосппродукції. Вона розповіла, що саме зацікавило Туреччину: "Якщо говорити з точки зору сільгосппродукції, то як правило, наших партнерів, які мають розвинену харчову переробку, цікавить постачання сировини з України. При цьому наш інтерес, як уряду, – це отримувати ліберальний доступ на ринки третіх країн в контексті власне переробної харчової продукції. Тому що ніхто не сумнівається в якості українського зерна, українських первинно перероблених товарів і в можливостях України постачати в великих обсягах цю продукцію. Тому зрозуміло, що насамперед усі зацікавлені в тому, щоб отримувати з України постачання товарів, які ми вже зараз експортуємо. Наше завдання – це стимулювати експорт переробної продукції там, де є додана вартість. І друге – там, де є застосування новітніх технологій, бо в харчовій переробці також досить активно застосовують новітні технології".
Микольська також прокоментувала слова першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва про те, що відбудеться активізація в галузі співробітництва в нафтогазовій сфері, в тому числі – створення українсько-катарсько-турецької робочої групи з метою вибору маршрутів доставки скрапленого природного газу з Катару до України. "Майже з усіма країнами, які мають можливість видобування газу і виробництва нафтопродуктів, так і країнами, які мають доступ до перевалки, ми порушуємо з ними питання про диверсифікації поставок в Україну газу і нафтопродуктів. Туреччина не є винятком, особливо через її співпрацю з низкою країн на Близькому Сході. Відповідно це питання також обговорювали в рамках співпраці нашого Міністерства енергетики і турецького міністерства енергетики. Думаю, і далі буде робота на рівні міністерств і можна буде бачити, наскільки ці проекти можуть бути реалізовані", – розповіла торгпред.
Крім того, Микольська повідомила деякі деталі того, як проходить переговорний процес із Туреччиною про ЗВТ: "Якщо говорити про ЗВТ з Туреччиною, то в нас тривають з ними переговори. Перемовини досить складні, оскільки з одного боку ми – країни-сусіди по Чорному морю, а з іншого – ми по багатьох секторах є конкурентами. З другого боку, якщо ми подивимося, то наші економіки у певних секторах можуть одна одну доповнювати і працювати на спільні виходи на ринки третіх країн, особливо країн Близького Сходу і специфічних країн, закритих як Іран".
Микольська додала, що поки триває переговорний процес, не хотіла б розкривати деталей перемовин: "Я вважаю, що розкривати позицію України і деталі переговорів – лише нашкодить, оскільки з двох боків, крім урядів, є ще зацікавлені індустрії. Ці індустрії є що за угодою, так і ті, що мають досить протекціоністську політику, тобто, щоб не було відкриття ринку. Тому деталі угоди поки коментувати не хотіла б. Єдине, що можу сказати: в нас на початок травня запланований наступний раунд переговорів і ми рухаємося в досить швидкому ключі. З двох боків, оскільки є розуміння, що угода є в пріоритеті двох урядів. Не треба забувати, що Україна і Туреччина мають угоду з ЄС, і якщо врахувати нашу угоду Pan Euro Mat – Туреччина теж її членом, – то цей трикутник може знову-таки добре працювати для економік і України, і Туреччини, і також у контексті потенційного продажу товарів на ринки ЄС".
Дивіться також фотогалерею за темою:
Україна і Туреччина провели у Чорному морі спільні військові навчання типу PASSEX: як то було







