bykvu.com

Проект з антикорупційним ефектом: "ProZorro.Продажі" виборов міжнародну нагороду

  "На сьогодні в Україні склалася унікальна ситуація: країна готова до змін, попри важкі умови", прокоментував перемогу керівник проекту Олексій Соболев

  27 лютого електронна платформа державних аукціонів "ProZorro.Продажі" у рамках конкурсу The Shield in the Cloud Innovation Challenge виборола міжнародну антикорупційну нагороду від C5 Accelerate та USA Institute of Peace. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

  "Нагороду отримують проекти, які мають значний антикорупційний ефект і можуть стати прикладом для наслідування в інших країнах світу", – пояснюється у повідомленні.

  Також у відомстві зазначають, що лише за один рік ProZorro.Продажі вдалося докорінно змінити сферу державних продажів. Спираючись на успішний досвід електронної системи публічних закупівель, ініціативна команда запустила пілотний проект з продажу активів банків-банкрутів.

  "Проект розгортався дуже швидко. Ми підписали меморандум у червні 2016 року, а в жовтні відбувся перший відкритий аукціон. З 1 лютого 2017 року всі активи банків-банкрутів продавалися через ProZorro.Продажі. І вже навесні ми перетнули межу в 1 мільярд гривень", – розповів перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

  Керівник проекту Олексій Соболев, який отримав нагороду під час церемонії у Вашингтоні, переконаний: "Такий значний і швидкий стрибок до прозорих державних продажів був би неможливий в якійсь іншій країні світу. Тому що сьогодні в Україні склалася унікальна ситуація: країна готова до змін, попри важкі умови".

  Як відомо, нині на прозорих аукціонах продають не лише права вимоги банків-банкрутів, а ще й активи державних і комунальних підприємств, і навіть права на оренду.

  "Ми успішно продаємо і металобрухт, і золошлак, і великі об’єкти, наприклад Палац Ілліча. При цьому продаємо і право оренди місця на Головпоштамті в Києві чи місце під рекламу на львівських трамваях. А цього року через "ProZorro.Продажі" почнеться мала приватизація", – прогнозує керівник проекту.

  Виконавчий директор Transparency International Ярослав Юрчишин каже, що нині Україна презентує світові цілу низку інноваційних антикорупційних рішень. Спершу – у закупівлях, а тепер - у продажах.

  За його словами, успіх проектів "родини РroZorro" доводить: прозорість і рівний доступ разом із справедливими правилами гри дозволяють швидко реформувати навіть найскладнішу сферу.

  "Головне – тримати високий темп реформи, щоб позитивні зміни були невідворотними", – додав Юрчишин.

  Як відомо, проект ProZorro.Продажі має унікальну дворівневу структуру й дозволяє підключати безліч електронних майданчиків, що забезпечує якісний сервіс і чемну конкуренцію.

  "Ми є яскравою ілюстрацією ефективності "золотого трикутника партнерства": держава – бізнес – громадське суспільство. І заснований він на нашій інноваційні технології. Ми готові ділитися нашими напрацюваннями з усім світом", – зазначає Олексій Соболев.

  Попередній матеріал
  Терористи обстріляли безпілотник ОБСЄ, який помітив гаубиці на окупованій території
  Наступний матеріал
  Отруйний лист: у США від невідомої речовини постраждали 11 військових