Андрій Коболєв
Андрій Коболєв
5.ua

"Паразити": Коболєв заявив, що облгази продають "наліво" газ для населення

  Є безліч фактів, які вказують, що геть не весь газ, який передають облгазам, потрапляє до населення

  Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв розповів про те, як облгази перепродують приватним компаніям частину газу, призначеного для населення. 

  "У мене є безліч фактів, які прямо або опосередковано вказують, що зовсім не весь газ, який ми передаємо їм для реалізації населенню, потрапляє до населення. Ми виявили у базі даних "Кіровоградгазу", яким керувала приватна структура, фіктивні адреси. Це факт", – цитує Коболєва "Економічна правда".

  Він переконаний: та сама схема, ймовірно, працює і з іншими облгазами, що їх контролюють приватні фірми.

  "В Україні, на жаль, працюють такі правила: якщо є схема, яка дає змогу красти, то ймовірність, що там крадуть, 90%. Однак у мене є інший факт, який також є незаперечним. Система облгазів винна групі НАК "Нафтогаз України" близько 2 млрд доларів", – уточнив глава НАК.

  За його словами, "Нафтогаз" потенційно готовий працювати із облгазами, якщо вони будуть здатні забезпечувати розрахунки за переданий газ, однак найкращим варіантом буде вихід самого "Нафтогазу" на ринок.

  "Ми хочемо усунути паразитів, які крадуть гроші та газ, що належить держкомпанії. Якщо є інші приватні компанії, здатні забезпечувати 100% розрахунків за переданий газ, ми із задоволенням підпишемо з ними контракти в рамках прозорих відносин. Наш вихід у роздріб є необхідною дією. На цьому ринку немає цивілізованих компаній, а ті компанії, які є, не здатні вести свою діяльність і не розраховуються з нами повною мірою. Вони це мотивують тарифами та іншими речами, але наша оцінка свідчить про інше. У проблемі їхніх боргів перед нами частка неефективного регулювання становить 50%, а інші 50% – це вкрадені газ і гроші", – констатує Коболєв.

  Попередній матеріал
  Одеський авіаційний співпрацюватиме з американською та чеською компаніями – про що домовилися
  Наступний матеріал
  Отруєння шаурмою в Києві: кількість потерпілих зросла