Обсяг торгівлі України з ЄС за 9 місяців зріс на 84%

  Обсяг торгівлі України з ЄС за 9 місяців року зріс на 84%, зберігаючи при цьому позитивне сальдо. Для української економіки Євросоюз і надалі залишається партнером №1. Ще більше пожвавити товарообіг може зона вільної торгівлі, на яку так сподівається Україна.
  Та одразу відкривати усі кордони вона не планує. У Мінекономіки заявляють, -  взаємний доступ до ринків, зокрема агропродукції, не можна відкривати симетрично, адже вони вже працюють в нерівних умовах. Для переговорів відомство підготувало дві з половиною тисячі тарифних пропозицій тільки стосовно сільгосп продукції. Утім, доки зона вільної торгівлі не створена, - українські аграрії потерпають від нерівних умов конкуренції. Зокрема, не можуть продати збіжжя через нові імпортні мита ЄС. Зменшення продажів прогнозують і в результаті зниження цін на зернові - як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.

  Леонід Козаченко, президент Аграрної конфедерації: "Ринки дуже кволі - через спад цін на продукцію, ми у цьому маркетинговому році, економіка недоотримає 20 млрд гривень. Іншою проблемою є збільшення імпорту продукції, при чому не найкращої якості".

  Михайло Руденко, директор департаменту зовнішньоекономічного співробітництва Мінагрополітики: "З Європою Україна має не рівні умови торгівлі - вони нам можуть застосовувати комбіновані мита на продукцію, а ми лише процентні".
  Попередній матеріал
  Торги на ПФТС закінчилися з майже 4% зростанням індексу
  Наступний матеріал
  1500 міліціонерів охоронятимуть СП від протестів комуністів
  Теги:
  Loading...