МВФ
МВФ 5.ua

Новий транш МВФ: що є вирішальним фактором отримання коштів Україною

Інвестори, які стежать за Україною, чекають на ухвалення одного дуже важливого антикорупційного документу

Передумовою виділення Україні чергового кредиту Міжнародного валютного фонду є створення Антикорупційного суду. Про це заявив президент групи Всесвітнього банку Джим Йонг Кім під час зустріч з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом у вівторок, 14 листопада, передає "5 канал".

"Наступний крок дуже важливий у боротьбі з корупцією – це створення Антикорупційного суду. Звісно, це є попередньою передумовою виділення кредиту МВФ. Але з погляду інвесторів, які стежать за Україною, цей крок є вирішальним. Я знаю, що рішення щодо цього ухвалять, але хотів би наголосити, що важливо створити такий незалежний Антикорупційний суд", – підкреслив Джим Йонг Кім.

Також, на думку посадовця, це поліпшить інвестиційний клімат в Україні.

Зі свого боку чільник Кабінету міністрів запевнив, що уряд зробить усе задля швидкого створення суду. Однак нині слово за депутатами.

"Ще один елемент – покарання. Це справедлива судова система, з одного боку, і спеціалізований суд, який має ставити крапку в таких справах. І зараз, я думаю, що в рамках парламенту, співпраці з Президентом, тому що, я думаю, тут є питання конституційних повноважень, це питання має бути врегульовано. Ми як уряд все зробимо для того, щоб жодних затримок – утворення, прийняття нормативно-правових актів урядом або фінансування – не було", – зазначив Володимир Гройсман.

Зауважимо, що народні депутати на засіданні сьогодні, 14 листопада, говоритимуть про Антикорупційний суд. Вони можуть відкликати депутатський законопроект, до якого має претензії, зокрема, Венеційська комісія. Експерти закликали розробити інший законопроект. Його має підготувати Президент.

Однак, щоб новий документ з’явився в порядку денному парламенту, народні обранці спершу мають відкликати попередній. Зробити це депутати мали на минулому пленарному тижні, але забракло голосів. 

Попередній матеріал
Брифінг начальника ГУ Нацполіції у Києві Андрія Крищенка щодо резонансної ДТП, яку здійснив працівник МВС – відео
Наступний матеріал
У поліції повідомили, кому належить авто, за кермом якого перебував підозрюваний у смертельній ДТП
Loading...
МВФ може виділити Україні ще три транші – які умови надання кредиту

МВФ може виділити Україні ще три транші – які умови надання кредиту

Ціни стануть "вищими": МВФ погіршив прогноз інфляції в Україні

Ціни стануть "вищими": МВФ погіршив прогноз інфляції в Україні

Бюджет-2018: Що може завадити траншу МВФ

Бюджет-2018: Що може завадити траншу МВФ