Норвегія вважає Україну стратегічним партнером у сфері продовольства

  Україна є серйозним гравцем на європейському продовольчому ринку, тому сьогодні країні вельми важливо опанувати європейські стандарти у сфері продовольчої безпеки.

  Про це йшлося під час зустрічі Віце-прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана і міністра у справах Європейського економічного простору та відносин з ЄС Королівства Норвегія Відара Хельгесена, повідомляє урядова прес-служба 19 листопада.

  Зокрема, як стало відомо, учасники зустрічі досягли домовленості про те, що у грудні в Україну прибудуть урядові експерти з Норвегії  для презентації новому складу українського уряду норвезького досвіду впровадження реформ і модернізації державного управління, а вже у січні українські урядовці відправляться до Норвегії для закріплення отриманих знань і більш глибокого вивчення процесу перебудов. Обмін досвідом стосуватиметься кількох сфер, зокрема, сфери ветеринарної і продовольчої безпеки.

  "10 років тому в Норвегії було реформовано орган влади, який відповідає за продовольчу безпеку, і зараз можна сміливо вважати, що наш приклад  – напевно, найкращий в ЄС. Тому хотілося б запросити до нас керівника відповідної української структури, і передати йому цей досвід,  тому що Україна тут може бути дуже важливим гравцем в продовольчій палаті", – підкреслив норвезький міністр.

  У свою чергу Володимир Гройсман зазначив, що пропозиція Норвезької сторони є дуже вчасною, адже сьогодні в Україні відбувається реформування системи контролюючих органів, зокрема, у сфері безпеки харчових продуктів.

  "Ми нещодавно прийняли рішення про перебудову системи контролюючих органів, в тому числі, у сфері безпеки харчових продуктів і санітарного контролю, і зараз будемо створювати нову інституцію, яка перебере на себе функції, що раніше були розпорошені  в різних державних органах. Вивчення досвіду Норвегії для нас є дуже важливим", - підкреслив Володимир Гройсман.

  Як повідомлялося, вчора уряди Королівства Норвегія та України підписали Угоду стосовно підтримки державного бюджету України  в розмірі понад $ 15 млн., а також низку інших угод про співробітництво, зокрема, в сфері ядерної та радіаційної безпеки, галузі торгівлі, підприємництва та економіки.

  Попередній матеріал
  Путін погрожує країнам Заходу націоналізацією їхнього майна в РФ - Геращенко
  Наступний матеріал
  Родичі Боба Марлі запускають міжнародний бренд марихуани