5.ua

НБУ: українські банки вперше за останній рік отримали прибуток

  Збитки банків України в травні склали 1,3 млрд гривень

  У травні чинні в Україні банки вперше за останні 13 місяців отримали прибуток на загальну суму 2,1 млрд гривень. Про це повідомляє Національний банк України.

  "Головним фактором формування позитивного фінансового результату за звітний місяць було істотне скорочення обсягів відрахувань у резерви (1,3 млрд гривень в травні проти 5,7 млрд гривень у квітні) при одночасному зростанні більш ніж удвічі відсоткових доходів за кредитами, наданими фізичним особам", - йдеться у повідомленні.

  Крім того, за даними Нацбанку, чистий процентний дохід банків за травень склав 4,4 млрд гривень, чистий комісійний дохід – 1,7 млрд гривень.

  Збитковими в травні були 32 банку, загальний збиток яких склав 1,3 млрд гривень. У свою чергу, 74 банків отримали 3,4 млрд гривень доходів. Збиток чинних банків за 5 місяців 2016 скоротився, у порівнянні з відповідним періодом 2015 року, в 2,6 рази і склав 9,2 млрд гривень. (5 місяців 2015 року – 23,8 млрд гривень).

  Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України затвердив проект бюджетної резолюції на 2017 рік, що передбачає прогноз дефіциту бюджету на рівні 3% ВВП, граничного розміру держборгу 66% ВВП і курсу гривні 27,2 грн за долар.

  Попередній матеріал
  Щоб зупинити Росію, потрібно дотримуватись певної стратегії - Шидлюх
  Наступний матеріал
  Віктор Книш: про особливості дитячого табору "Артек", який переїхав з Криму

  "Історична угода" про обмін персональними даними: США та ЄС об'єднали зусилля

  "Газпром" оголосив нову ціну на газ для України

  "Дніпро" вилетів до Варшави на матч із іспанською "Севільєю"

  "Криваво-червоний" Місяць: цього тижня відбудеться найкоротше місячне затемнення