фото із соцмереж

НАЗК виявило кримінальні правопорушення у фінансуванні 12 політичних партій – Корчак

  У цих випадках мали місце подання завідомо недостовірних відомостей у звітах партій

  За результатами аналізу звітів політичних партій про майно за третій квартал 2016 року НАЗК виявило порушення порядку фінансування у 12 партій, а також адміністративні порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку у трьох партій. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook керівник відомства Наталія Корчак.

  "НАЗК затвердило висновки по звітах 254 політичних партій, які були опрацьовані Департаментом з питань запобігання політичній корупції… За підсумками аналізу звітів, виявлено порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії у трьох партій (зокрема, виявлено факт отримання членських внесків від фізичних осіб у готівковій формі), а також виявлено порушення порядку фінансування політичної партії (блоку), тобто правопорушення кримінального характеру – 12 політичних партій. Зазначу, що мали місце подання завідомо недостовірних відомостей у звітах партій", – зазначила Корчак.

  Вона також наголосила, що відповідно до ст.159-1 ККУ подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

  Натомість, за порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії передбачено накладення штрафу на громадян від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 100 до 130 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону.

  Водночас, Корчак повідомила, що більшість порушень адміністративного характеру стосуються ненадання фінансових звітів місцевими осередками. 

  Нагадаємо, 12 січня НАЗК розподілило кошти з бюджету на фінансування політичних партій.

  Попередній матеріал
  На Сумщині піймали бойовика терористичної організації "Оплот"
  Наступний матеріал
  Теракт у військовому таборі Малі: загинули 33 особи і десятки отримали поранення
  Loading...
  НАЗК передало до суду дев'ять адмінпротоколів щодо чиновників

  НАЗК передало до суду дев'ять адмінпротоколів щодо чиновників

  НАЗК вимагає пояснень від кількох нардепів через невчасно подані е-декларації

  НАЗК вимагає пояснень від кількох нардепів через невчасно подані е-декларації

  НАЗК направило до суду 6 адмінпротоколів на чиновників

  НАЗК направило до суду 6 адмінпротоколів на чиновників