"Фінбанк"
"Фінбанк" 112.ua

Нацбанк визнав неплатоспроможним ще один банк

  Власником істотної участі в банку є український бізнесмен Олександр Грановський

  Нацбанк визнав неплатопроможним "Фінбанк", акціонери якого раніше просили про ліквідацію фінансової установи. Про таке повідомляє прес-служба Нацбанку України.

  "Відповідно до вимог статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" 7 квітня 2017 року Правління Національного банку України прийняло рішення №217-рш/БТ "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Фінбанк" до категорії неплатоспроможних", – вказується в повідомленні.

  Торік у жовтні правління НБУ затвердило необхідний обсяг докапіталізації банку. Однак, станом на 1 квітня 2017 року банк із цим не впорався. Також "Фінбанк" не подав у визначені строки до НБУ план заходів щодо приведення діяльності банку у відповідність до вимог законодавства та нормативно-правових актів НБУ.

  Як повідомили у прес-службі регулятора, "невжиття банком та акціонерами ПАТ "Фінбанк" запланованих заходів призвело до погіршення його фінансового стану. Зокрема, непогашення позичальниками заборгованості за кредитами спричинило необхідність доформування резервів під кредитні ризики, що призвело до збитків та зменшення розміру регулятивного капіталу. Капітал банку набув від’ємного значення "-" 320 млн грн".

  Крім того, непогашення позичальниками заборгованості за кредитами призвело до неспроможності "Фінбанку". Відтак, у НБУ було прийняте рішення про ліквідацію банку та подано відповідний пакет документів до Нацбанку.

  Як запевнили у Фонді гарантування вкладів фізосіб, 99% вкладників ПАТ "Фінбанк" отримають свої вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом суму у 200 тис. грн. А от клієнти з більшими обсягами вкладів отримають виплати у межах суми, гарантованої фондом.

  "Загальна гарантована сума відшкодування становить 2,9 млн грн", – зазначили в НБУ.

  Власниками істотної участі в банку є український бізнесмен Олександр Грановський (79,66%).

  Нагадаємо, 3 березня Нацбанк відніс до категорії неплатоспроможних ПАТ "Вектор Банк", а до цього  визнав неплатоспроможним АТ "Фортуна-банк".

  Попередній матеріал
  "Трьохсотки" та стрільби з "Бук-М1": У Генштабі розповіли про цьогорічні масштабні навчання ППО
  Наступний матеріал
  Російський "Сбербанк" йде з українського ринку – заява
  Loading...