5.ua

На Донеччині викрили злочинну групу, експортувавших вугілля до офшорів

  Співробітники слідчо -оперативних підрозділів Міндоходів у Донецькій області викрили злочинну групу підприємств, яка займалася експортом незаконно видобутого вугілля в офшорні зони. Сума збитків, завданих державному бюджету, склала більше 9 млн. грн.
  Про це повідомляє пресс -служба ГУ Міндоходов в Донецькій області.

  Як з'ясували правоохоронці , до складу фінансової групи входили три підприємства. За документами організатори незаконного бізнесу купували вугілля у підприємств-постачальників, однак фактично він купувався за готівку у фізичних осіб або видобувався в так званих копанках - місцях незаконного видобутку вугілля. Далі вугілля транспортували на орендовані в Торезі промислові ділянки, де його сортували за допомогою спеціального обладнання. Надалі вугілля експортували на адресу нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах. За два роки обсяг експорту в офшори склав більше 100 млн. грн.

  Ця схема була використана для подальшого отримання коштів з державного бюджету у вигляді відшкодування податку на додану вартість (далі - ПДВ). Незаконно сформувавши податковий кредит і завищивши його від'ємне значення, ділки відшкодували ПДВ в розмірі понад  5 млн. грн. Крім того, через проведення безтоварних операцій шахраї ухилялися від сплати податків.

  "Зараз відносно посадових осіб підприємств групи відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України , яка передбачає відповідальність за ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі" , - зазначив в.о. начальника оперативного управління ГУ Міндоходов в Донецькій області Віталій Перунін.
  Попередній матеріал
  Кількість жертв торнадо в США зросла до 35 людей
  Наступний матеріал
  Канада відправила шість винищувачів до Румунії у зв‘язку з подіями в Україні