На Чернігівщині комунальники привласнили 33 млн грн

  Посадовці подали до Міністерства фінансів України неправдиву інформацію

  Під час моніторингу щодо законності використання бюджетних коштів, оперативники Управління захисту економіки у Чернігівській області виявили низку невідповідностей та правопорушень. Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

  "Протягом 2009-2015 років посадові особи комунального підприємства Чернігівської міської ради під час формування тарифів безпідставно врахували виплати за кредитними зобов’язаннями та привласнили у вигляді субвенції бюджетні кошти у сумі 33,4 мільйони гривень", - мовиться в повідомленні.

  Так, на підставі Закону України "Про ратифікацію Угоди про позику" (Проект розвитку міської інфраструктури) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, здійснено кредитування комунального підприємства у сумі 22,8 млн. доларів США.

  З метою відшкодування коштів за цими кредитами підприємством закладено в тариф на водопостачання та водовідведення відповідні показники з погашення вищезазначених кредитів, які щороку збільшувалися.

  "Після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови від 04.06.2015 № 375 "Питання погашення у 2015 році заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню", з метою легкої наживи комунальники припинили розрахунки за кредитними договорами у серпні 2015 року для створення штучної заборгованості по податкових зобов’язаннях перед бюджетом", - повідомили у поліції.

  В подальшому посадовці подали до Міністерства фінансів України неправдиву інформацію щодо неможливості її погашення комунальним підприємством, узгодили розмір цієї заборгованості та незаконно отримали у вигляді субвенції бюджетні кошти у сумі 33 мільйони 422 тисячі гривень.

  Додамо, за даним фактом прокуратурою Чернігівської області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Посадовим особам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян.

  Попередній матеріал
  Узбекистан нагромаджує техніку на кордоні з Киргизією
  Наступний матеріал
  У Ватикані готуються до недільної канонізації матері Терези

  У Києві проходить акція на підтримку ув'язнених кримських татар окупаційним режимом Росії

  СБУ упіймала на хабарі керівника однієї з прокуратур Одеси

  За три місяці за підозрою у хабарництві затримали 28 прикордонників

  ГПУ взялась за хабарників у прокуратурі Київщини