5.ua

МВФ: за 20 років українська економіка показала нульовий приріст

  Економіка України за багатьма показниками знаходиться майже не найнижчому рівні серед країн з перехідною економікою.

  Про це свідчить звіт Міжнародного валютного фонду від 30 квітня, опублікований на сайті організації.

  Згідно з даними МВФ, з 1993 до 2013 року валовий внутрішній продукт (ВВП) залишився на незмінному рівні.

  «Україна переживала серйозні труднощі ще до того, як геополітична напруга призвела до падіння національної валюти, масових вилучень банківських вкладів і росту премій за ризик. Криза в країні визрівала уже не перший рік, відображаючи глибоку структурні проблеми, в результаті яких економіка стала чутливою до періодичних дефіцитів фінансування і знаходилася за багатьма показниками майже на найнижчому рівні серед країн з перехідною економікою. Тому буль-яка програма, направлена на подолання цієї кризи, має включати міри для подолання цього наслідку», - говориться у звіті МВФ.

  Організація пропонує Києву програму економічної стабілізації, причому обумовлює, що економіка на ранніх етапах її проведення неминуче скоротиться.

  За прогнозами Міжнародного валютного фонду, у 2014 році ВВП України знизиться на 5%, у 2015 – зросте на 2%, а в 2016 – збільшиться ще на 4%.

  «Це не питання вибору. Це найкраще, чого можна реалістично очікувати у що складається все більш складній ситуації», - повідомляється у звіті.

  Фонд очікує, що Україна почне проводити політику гнучкого обмінного курсу, а також різко підвищить ціни на газ і ЖКП. Все це дасть стабілізуючий ефект у майбутньому, але спочатку серйозно скоротити дефіцит не вдасться.

  Попередній матеріал
  Грузія вже знає дату підписання Угоди про асоціацію з ЄС
  Наступний матеріал
  "Народний губернатор" самопроголошеної Луганської народної республіки виїхав до Росії
  Теги:
  Loading...