Міжнародний валютний фонд виділив Україні третій транш кредиту. Про це на своїй сторінці у Facebook написав Президент України Петро Порошенко.
"Я вітаю. Щойно ухвалене позитивне рішення Ради директорів МВФ про продовження програми співробітництва з Україною та виділення додаткових обсягів фінансової допомоги", – заявив Президент.
У своєму коментарі Глава держави наголосив, що вперше в історії відносин між Україною і Міжнародним валютним фондом наша країна отримує третій транш допомоги в рамках однієї програми співробітництва.
Порошенко зауважив, що рішення Фонду відкриває шлях до виділення фіндопомоги з боку США в обсязі $1 млрд, а також від Євросоюзу – макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 млн євро, інших міжнародних фінансових організацій. "Також, що ще важливіше, воно відчиняє вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку", – наголосив Порошенко.
Глава держави переконаний, що позитивне рішення МВФ свідчить про те, "що світ визнає – в Україні відбуваються реформи, в Україні відбуваються якісні і позитивні зміни і країна рухається в правильному напрямку".
"Це висока оцінка як економічних реформ, так і перших наших результатів і кроків у боротьбі з корупцією. Антикорупційна стратегія і практика теж є вагомим критерієм, за яким МВФ приймає рішення про кредитування", – написав Порошенко.
"Усе це дозволить тримати стабільність гривні, зафіксувати досягнуту нами макроекономічну стабілізацію і підтримати перші паростки економічного зростання", – підкреслив Петро Порошенко та акцентував на тому, що в проекті Бюджету на 2017 рік будуть закладені передумови для підвищення соціальних стандартів.
Він також відзначив, що резолюція Фонду – це також сигнал агресору, який намагався нам вставити палки в колеса навіть на сесії Ради керівників МВФ. "Спроби Росії підірвати солідарність МВФ з Україною і зірвати рішення про транш - провалилися. Кремль програв у цій операції", – підкреслив Президент.
Як повідомляв 5.ua, 13 вересня радник Президента пояснив чому МВФ так довго не виділяв транш для України.