Кадр із відео PBS

МВФ: ситуація в Україні загрожує світовій економіці

  Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард впевнена, що українська криза може мати негативний вплив на світову економіку.

  Як розповіла Лагард у інтерв‘ю PBS, владу України чекає важке завдання – їй необхідно повністю змінити курс економіки. Якщо ж ситуацію в Україні не вдасться взяти під контроль, то ця криза обернеться негативними наслідками для інших країн і гальмуватиме розвиток світової кон'юнктури, впевнена голова МВФ.

  "Наша команда працює в Україні з 10 березня, з того моменту коли прем'єр-міністр України звернувся до мене особисто. Ми провели дослідження, щоб зрозуміти якими цифрами ми оперуємо. Потім ми перейшли до переговорів, тому що влада України вирішила, що вони повинні зробити все можливе для того, щоб вивести країну з кризи. Вони знали, що повинні будуть приймати нелегкі рішення, які вимагають підтримки міжнародного співтовариства", - зазначила Лагард.

  Вона відмітила, що не має сумніві у тому, що Київ виконає умови в рамках узгодженого пакету допомоги.

  Нагадаємо, 2 квітня стало відомо про те, що МВФ і влада України обговорили умови виділення Києву першого траншу в три мільярди доларів в рамках пакету фінансової допомоги розміром в 14-18 млрд. В обмін на кредит МВФ вимагає проведення ряду реформ.

  За словами Лагард, ще кілька місяців тому економіка України була у катастрофічному стані. Колишня влада довела її до такого рівня, що російський кредит Януковичу став єдиним шансом врятуватися від дефолту.

  Між тим, вона відмітила, що міжнародні санкції уже зробили свій вплив на Росію. "Подивіться хоча б на відтік капіталу", - зазначила голова МВФ.

  Напередодні про вплив української кризи на світову економіку заявив Світовий банк. Президент Світового банку Джим Йон Кім запевнив, що, щоб уникнути цього, Банк готовий надати українській владі всеосяжну допомогу у проведенні економічних реформ. Програму економічних перетворень, анонсовану українським урядом, він назвав вражаючою і нагадав, що Світовий банк готовий виділити додаткові 3 мільярди доларів на її реалізацію.

  Попередній матеріал
  Працівники київського авторинку на проспекті Перова перекрили рух на знак протесту
  Наступний матеріал
  Махніцький за 2013 рік заробив майже 232 тисячі гривень
  Теги:
  Loading...