5.ua

МОЗ України пропонує спростити реєстрацію лікарських засобів

  Міністерство охорони здоров’я України адаптує фармацевтичне законодавство до європейських вимог, спростивши дозвільну процедуру.
  Про це Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій розповів 8 серпня на телеканалі "Рада".

  Міністр зазначив, що за діючим законом "Про лікарські засоби" необхідно постійно отримувати дозволи, що створює умови для можливих корупційних проявів.

  "Зараз кожні п’ять років для перереєстрації лікарських засобів потрібно збирати повний пакет документів і йти домовлятись з чиновниками. Відповідно до розробленого МОЗ України законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" (щодо обігу лікарських засобів та державного контролю якості ввезених на територію України лікарських засобів)", який Уряд підтримав на засіданні 6 серпня 2014 року, лікарський засіб після першої реєстрації потрібно буде перереєструвати лише один раз – через п’ять років", - сказав Олег Мусій. 

  З дня державної перереєстрації ліки пропонується застосовувати протягом необмеженого строку.

  "Після закінчення строку, протягом якого було дозволено застосування лікарського засобу в Україні, його подальше застосування можливе за умови перереєстрації. Після перереєстрації строк застосування в Україні лікарського засобу не обмежується. Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватись до закінчення їх терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці", - зазначається у законопроекті.

  Крім того, за словами Міністра, саму процедуру перереєстрації буде пришвидшено.

  Олег Мусій висловив сподівання, що законопроект буде подано на розгляд Парламенту як невідкладний і Верховна Рада України його підтримає.
  Раніше повідомлялось про концепцію медичної реформи, яку запропонував  міністр охорони  здоров’я України та яку він озвучив в ефірі "5 каналу".
  Попередній матеріал
  ГПУ розпочала провадження щодо посадовців Пенітенціарної служби, які сприяли "телефонному тероризму"
  Наступний матеріал
  США завдали перший авіа удар по ісламістах в Іраку
  Loading...