zn.ua

Мораторій на перевірку малого та середнього бізнесу продовжено до 2017 року

  В період дії мораторію можуть проходити позапланові перевірки бізнесу, якщо на це є вагомі причини

  У четвер, 3 листопада, Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон №3153 "Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Таким чином, дію мораторію на проведення державних планових перевірок малого і середнього бізнесу продовжили до 31 грудня 2017 року, передає УНІАН.

  Голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, доповідаючи щодо законопроекту, зазначив, що ухвалення документа дозволить знизити тиск на підприємців з боку контролюючих органів.

  При цьому він підкреслив, що в період дії мораторію можуть проходити позапланові перевірки бізнесу, якщо на це є вагомі причини: рішення суду, за заявою суб'єкта господарювання при аварії на виробництві, при обґрунтованому зверненні фізичної особи та узгодженні компетентного органу Державної регуляторної служби.

  Читайте також: Детінізація економіки та легкість ведення бізнесу – Гройсман назвав ключові зміни до Податкового кодексу

  Під дію мораторію не підпадають держоргани, робота яких не впливає на малий і середній бізнес. Йдеться, зокрема, про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, Національний банк України, Антимонопольний комітет. 

  Крім того, під дію закону не підпадають Державна фіскальна служба і Державна фінансова інспекція, обмеження на перевірки яких регламентуються змінами до Податкового кодексу від 28 грудня 2014 року (обмеження на перевірки підприємств, доход яких за попередній рік становив менш як 20 млн грн).

  Попередній матеріал
  Запасів вугілля і газу вистачить, щоб перезимувати - Порошенко
  Наступний матеріал
  ID-картки в Україні: стала відома вартість нового паспорта та умови заміни старого

  Гройсман: Для нового бізнесу ми будемо все робити під ключ

  Детінізація економіки та легкість ведення бізнесу – Гройсман назвав ключові зміни до Податкового кодексу

  Деканоідзе назвала найбільшу проблему бізнесу

  Гройсман про тиск на український бізнес: Ніхто не буде терпіти знущання над підприємцями