kam-pod.gov.ua

Мінсоцполітики: за дорогі покупки і квартири не позбавлятимуть субсидій

  Також на оформлення субсидії також не впливає вартість майна, одержаного у спадок чи в подарунок

  Продаж нерухомості, отримання спадку, наявність кількох квартир чи автомобілів, а також здійснення громадянином покупки на суму понад 50 тис. грн не є причиною позбавлення громадянина права на отримання субсидії на оплату комунальних послуг і не є приводом для припинення виплат у разі, якщо субсидія вже надається. Про це йдеться в роз'ясненні Міністерства соціальної політики України, переданому УНІАН.

  "Продаж квартири чи будинку не входить до переліку критеріїв, які позбавляють права на отримання субсидії. Більш того, про факт продажу квартири громадяни не зобов'язані інформувати органи соціального захисту. Якщо сім'я зробила покупку, що перевищує 50 тис. грн на момент отримання субсидії, безповоротну державну допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг їй не припинять надавати. Водночас звертаємо увагу на те, що дохід від продажу квартири має бути задекларований в наступному році. Він буде враховуватися при розрахунку розміру субсидії на наступний період, скажімо в 2017-2018 роках", - додали в міністерстві.

  Як відзначили в Мінсоцполітики, на оформлення субсидії також не впливає вартість майна, одержаного у спадок чи в подарунок. Цей дохід не включається до сукупного доходу сім'ї й не враховується при розрахунку розміру субсидії.

  "Також звертаємо увагу на те, що наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також не впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить майно, - йдеться в роз'ясненні. - Якщо родина придбала квартиру в кредит, то при визначенні права на субсидію враховується сума першого внеску. Якщо ця сума перевищує 50 тис. грн, субсидія може бути призначена за рішенням Комісії на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання", - мовиться у повідомленні.

  "Не є перешкодою для надання субсидії й витрати на медичні послуги. Проте, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні членів сім'ї впродовж 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, будівельних матеріалів або одноразово оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири чи будинку, автомобіля на суму, що перевищує 50 тис. грн, субсидія не призначається. «Разом з тим і тут є винятки. Держава готова йти назустріч тим сім'ям, які реально потребують допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг", - додали в міністерстві.

  Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева прогнозує, що середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у 2016-2017 році становитиме 2-2,5 тисячі гривень. 

  Попередній матеріал
  Порошенко відкриє пленарні засідання 13-ї щорічної зустрічі YES
  Наступний матеріал
  Турчинов: Україна поновлює ракетні розробки для повернення лідерства на ринку
  Теги:
  Loading...
  Лікарі врятували життя чотирьох "тяжких" бійців, що потрапили під ворожий обстріл у Пісках

  Лікарі врятували життя чотирьох "тяжких" бійців, що потрапили під ворожий обстріл у Пісках

  У Мінсоцполітики назвали кількість домогосподарств, які отримують субсидії

  У Мінсоцполітики назвали кількість домогосподарств, які отримують субсидії

  Павло Розенко: Монетизувати всі субсидії для 9,5 млн українських родин є неможливим - інтерв'ю

  Павло Розенко: Монетизувати всі субсидії для 9,5 млн українських родин є неможливим - інтерв'ю

  Субсидії на комунальні послуги можуть отримати до 9 мільйонів українців - Мінсоцполітики

  Субсидії на комунальні послуги можуть отримати до 9 мільйонів українців - Мінсоцполітики