5.ua

Мінохорони здоров'я запевняє українських фармацевтів у своїй підтримці

  Новий уряд України максимально сприятиме розвитку українського фармацевтичного бізнесу. Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій під час зустрічі з топ-менеджерами провідних вітчизняних виробників ліків 21 березня.

  Міністр зазначив, що підтримка національних виробників залишається пріоритетом державної політики, і нині уряд готовий запропонувати їм кращі умови для розвитку та оподаткування.

  "Сьогодні я хочу почути та донести до всього Уряду ваші пропозиції, які у складні часи допомогли б втримати темп виробництва та зберегти робочі місця. Тому я упевнений, що українські виробники мають зайняти чільне місце в системі державних закупівель, але ця співпраця буде ґрунтуватися лише на прозорих та чесних умовах – варто забути про особисті домовленості та незаконні схеми в тендерах. Чесні та етичні стосунки між партнерами мають стати нормою для нашого суспільства, і я хочу, щоб саме національний фармацевтичний ринок був їх провідником» - зазначив Олег Мусій.

  Під час зустрічі були обговорені проблемні питання дострокової та спрощеної процедури реєстрації, обігу залишків, маркування лікарських засобів тощо.

  Особлива частина розмови була присвячена можливості запровадження ПДВ на постачання ліків та наслідки уведення його для бізнесу. Виробники констатували, що розуміють економічну ситуацію в країні та готові сприйняти податкові ініціативи уряду, якщо вони будуть узгоджені та обговорені з учасниками ринку та сплановані заздалегідь. На їх думку, швидко прийняті податкові рішення можуть дестабілізувати ринок і залишити українців без ліків, а в непростий для України час національна фармація має працювати стабільно.

  Олег Мусій завірив присутніх, що уведення додаткових податків буде зваженим і, звичайно, у часовій перспективі – таку позицію він відстоюватиме перед Урядом. Він закликав виробників лобіювати свої інтереси через професійне самоврядування, бо саме в активній участі громадськості він вбачає основу цивілізованих та прозорих стосунків між партнерами.

  Попередній матеріал
  Держприкордонслужба: Морських прикордонників, що пішли з Криму, ніхто не репресує
  Наступний матеріал
  КМДА: боргів по зарплаті немає
  Теги:
  Loading...