liga.net

Мінфін змінив правила оформлення та подання скарг платниками податків

  Платникам податків не треба буде "шукати" матеріали справи по різних інстанціях розгляду скарги в ДФС

  Мінфін удосконалив процедуру порядку оформлення та подання скарг платників податків та їх розгляду органами ДФС. Згідно з повідомленням на сайті Мінфіну, відповідний наказ міністерства набув чинності з 25 листопада.

  Зокрема, тепер платники податків можуть заявляти клопотання про відкритий розгляд скарги, про присутність при розгляді скарги представників засобів масової інформації, здійснювати технічну фіксацію засідання за допомогою фото-, відеозйомки, звукозапису, знайомитися з матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки з допомогою технічних засобів.

  Водночас контролюючий орган нижчого рівня зобов'язаний надіслати до контролюючого органу вищого рівня, який розглядає скаргу, в електронній або письмовій формі всі документи, які стосуються розгляду скарги. Це позбавить платників необхідності "шукати" матеріали справи по різних інстанціях розгляду скарги в ДФС. Крім того, наказом введені додаткові інструменти забезпечення об'єктивності розгляду скарги. Тепер у розгляді скарги мають право брати участь представники Мінфіну, Державної регуляторної служби та представники Ради бізнес-омбудсмена.

  Радника міністра фінансів Яна Бугримова наголосила: "Думаю, що удосконалення процедури адміністративного оскарження для платників податків є одним із важливих кроків щодо покращення співпраці ДФС і платників податків. Цей наказ підвищить довіру платників до процедури апеляційного оскарження та поліпшить якість такої процедури".

  Як повідомляв 5.ua, ДФС планує перетворити половину інспекцій на центри обслуговування платників податків. 

  Попередній матеріал
  "Він, як і я, тут чужорідне тіло": Луценко призначив керівником Генеральної інспекції ГПУ Володимира Уварова
  Наступний матеріал
  В окупованому Луганську бойовики схопили проукраїнського інтернет-блогера
  Теги:

  Керівника податкової інспекції у Дніпропетровську впіймали на хабарі

  "Оборонний закон" важливий, бо раніше держава фактично платила сама собі податки з імпорту комплектуючих для ОПК – "Укроборонпром"

  "Податкова" обіцяє новий податковий кодекс до середини літа

  "Реформи проти корупції" про офшори Порошенка: Три компанії необхідні для того, щоб не платити податки в Європі

  "УДАР": Правоохоронці розслідують можливу підробку змін до Податкового кодексу

  40-річна судова тяганина Софі Лорен з податківцями закінчилась перемогою акторки