Мінфін прогнозує річну інфляцію на рівні 20%

  Головна причина падіння гривні - дефіцит зовнішньоторговельного балансу - ліквідована. Курс 12 грн/долар є абсолютно врівноваженим, впевнений Шлапак.Показники інфляції в Україні у 2014 році зростуть до відмітки 19-20%, а курс гривні має всі підстави зміцнитися до 12 грн/долар - свого рівноважного значення, вважає міністр фінансів Олександр Шлапак.


  "Очікуємо інфляцію в районі 19-20%, на жаль. Це так звана відкладена інфляція", - сказав він в ефірі Першого національного.

  "Що стосується курсу, тут складніше. Моє переконання в тому, що жодних підстав для зростання курсу, коли він подолав позначку 13,5 грн/долар, немає. Курс 12 грн/долар є абсолютно врівноваженим і міг залишатися таким до кінця року, на що ми розраховуємо", - зазначив міністр фінансів.

  На його думку, нещодавня девальвація гривні пов'язана з панічними виходом на ринок окремих суб'єктів з-за подій на сході країни і, можливо, з певними спекулятивними атаками на курс.

  "Переконаний, що у НБУ є всі можливості впоратися з цією ситуацією, в тому числі натиснути на валютних спекулянтів або розібратися хто і навіщо в таких обсягах при падінні імпорту купує валюту", - сказав Шлапак.

  Він підкреслив, що головна причина падіння гривні - дефіцит зовнішньоторговельного балансу - ліквідовано.

  Міністр додав, що 7 серпня Світовий банк прийняв рішення про виділення Україні 500 млн доларів кредиту, а в кінці серпня очікується рішення Міжнародного валютного фонду про надання другого траншу кредиту stand by на суму близько 1,3 млрд доларів.

  "Все це обов'язково заспокоїть ситуацію на валютному ринку", - підкреслив Шлапак.
  Попередній матеріал
  У Москві на сталінській висотці вивісили прапор України
  Наступний матеріал
  Половина Іловайська – під контролем сил АТО, за ніч в бою за місто загинули дев'ятеро бійців