Мінфін має намір залучити до мільярда доларів кредитів на дороги

  Марченко пропонує запровадити середньострокове бюджетне планування на 3 роки

  Кабінет Міністрів планує залучити близько 1 мільярд доларів кредитних коштів від міжнародних фінансових організацій, зокрема, Світового банку, на розвиток дорожнього господарства країни 2017 року.
  Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, пише УНІАН.

  "Основні бюджетні пріоритети були озвучені Прем'єр-міністром і стосуються освіти, охорони здоров'я, оборони і безпеки, інфраструктури та підтримки АПК. Зокрема, це дорожній фонд у розмірі 14 млрд гривень з бюджету плюс кредитні кошти міжнародних фінансових організацій в розмірі близько 1 мільярда доларів", - повідомив Марченко.

  Він зазначив, що Державне агентство автомобільних доріг України ("Укравтодор"), яке є головним розпорядником бюджетних коштів на ремонт і будівництво доріг, не має ніякого відношення до адміністрування акцизного збору на нафтопродукти.

  У цьому зв'язку, на думку Марченко, доцільніше запровадити середньострокове бюджетне планування на 3 роки, як це пропонує Мінфін, і яке дозволить ритмічно виділяти на ремонт і реконструкцію доріг чітко визначені у Державному бюджеті суми.

  "Якщо б його ввели (середньострокове бюджетне планування на 3 роки - Ред.), то потреба у створенні цього або будь-яких інших спецфондів відпала б. Все б фінансувалося через загальний фонд держбюджету", - сказав він.

  "Якщо б у нас було середньострокове бюджетне планування, то ми могли б сказати, що на дороги в наступному році виділяємо 14 мільярдів гривень, через рік - 20 мільярдів гривень, через два роки - 25 мільярдів гривень. Цього було б достатньо, щоб зняти питання створення спецфонду з порядку денного", - підсумував заступник глави Мінфіну.

  Як повідомлялося, 29 березня Верховна Рада через недостатню кількість голосів депутатів відхилила законопроект про створення дорожнього фонду для фінансування ремонту і будівництва автомобільних доріг України.

  Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян уточнив, що доопрацьований за участю народних депутатів законопроект про дорожній фонд буде поданий на розгляд у Раду орієнтовно в жовтні, щоб прийняти документ до кінця поточного року.

  За розрахунками уряду, об'єм наповнення дорожнього фонду в 2017 році становитиме не менше 14 мільярдів гривень без урахування коштів міжнародних фінансових організацій.

  Попередній матеріал
  У МЗС розповіли, коли розпочнеться розгляд справи про розкрадання Росією нафти й газу у Криму
  Наступний матеріал
  Водій, який скоїв смертельну ДТП у Миколаєві, був п'яний - поліція

  Капітальний ремонт: як на Закарпатті мешканці самотужки відремонтували дороги

  "Київавтодор": військова техніка, яку вивели для репетицій параду, руйнує дороги

  Міністр інфраструктури розповів, коли в Україні будуть хороші дороги

  Київська ОДА: Проект будівництва об'їзної дороги навколо столиці розблоковано