5.ua

Міненерго: Крим – це Україна, ціни на електроенергію – українські

  Незмінною залишатиметься поки-що ціна на електроенергію для кримчан, оскільки Автономна республіка – частина України. Таке заявив міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Продан. Водночас, міністр зауважив, що окупація Криму створює проблеми з розрахунками енергокомпаній, а це може призвести до повного відключення півострова від електропостачання.

  "На кримському півострові є дві енгергопостачальні, енергорозподільчі компанії – це "Крименерго" й "Севастопольенерго". Сьогодні здійснюється по тим тарифам, які діють на оптовому ринку для всіх українських підприємств" – повідомив Юрій Продан. Однак, така ситуація – тимчасова: "Чекаємо рішення ВР щодо прийняття закону про окуповану територію, де режим діяльності госптовариств на території України буде визначатися рішення Кабінету міністрів. В цьому випадку ціна на електричну енергію буде значно підвищуватися".

  Наприкінці минулого тижня у багатьох населених пунктах Криму періодично почало зникати світло. Причину відключення електроенергії мешканцям півострова пояснювали по-різному. У компанії "Крименерго" повідомили, що причиною знеструмлення стала серйозна поломка високовольтної мережі. Натомість, як заявив так званий віце-прем’єр кримського уряду Рустам Теміргалієв – наразі Крим отримує лише 50 відсотків обсягів електроенергії від України, тож на півострові задіяне почергове знеструмлення для зменшення навантаження на мережі.

  Попередній матеріал
  Мінфін розраховує отримати $15-20 млрд. від МВФ
  Наступний матеріал
  ООН закликає Київ потурбуватись про утікачів з Криму
  Теги:
  Loading...